Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bios güncellemesi oldu driverleri tek tek elimle kurdum Windows updatein bulduklarını tek tek indirdim de daha kurmadım sadece ama o mavi ekran mevzusu canımı sıktı neden oldu acaba anlamadım
Gerçekten ilginç. İnşallah bir sıkıntı yoktur ya kalbinizi ferah tutun. Olmadı Lenovo teknik servisini arayıp bilgi alın.

Hocam laptop boştayken olması garip geldi ama siz öyle diyorsanız tamamdır.
Merhabalar hocam,
Vram 6gb dolu olduğuna vantage software'den bakıyorsanız orada sadece kapasite ve hızı yazıyor.Yani max değerler.Ben de ilk açtığımda noluyor ya demiştim sonradan jeton düştü ve gpu'z den baktım 6 gb'ın sadece 100mb civarı aktifti windowsta normal dururken :D
Hocam bios güncellemesi oldu driverleri tek tek elimle kurdum Windows updatein bulduklarını tek tek indirdim de daha kurmadım sadece ama o mavi ekran mevzusu canımı sıktı neden oldu acaba anlamadım
Çok yeni bir bilgisayar olduğu için driverlar daha yeni.Bir kere bende de (legion 5i pro'da) mavi ekran olmuştu bütün driverlar güncellemeler vs bitince bir daha olmadı.Bazen olabiliyor yeni bilgisayarlarda böyle canınızı sıkmayın hiç.Benim asus tuf gaming a15 (eşime aldığımız) daha bugün bile mavi ekran verdi açılırken bir kere ve bu 2 senelik bilgisayar :D arada olabiliyor bazen.

Yahu batarya kaç wh diye sordum kimse ciddi almadı. Ben de Teknosa'da 2 saat uğraşlarım sonucu aleti satın aldım. Ya site sorun çıkardı ya da banka. Türkiye de yaşıyorsan katlanmaya mahkumsun politikası gereği dişlerimi sıktım. Arkadaş ne işkenceydi yahu. Bu Lenovo bula bula hiç alışveriş yapmadığım fiyatları düzgün olmayan, Teknosa diye bir firmada satışa çıktı. Alakasız şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.png

burası sizdede böyle mi? biraz garip geldi

Mağazadan satın alda bulunduğum yerde stok bulunmasına rağmen ödeme ekranından sonra stok hatası verdi, mecburiyetten normal sipariş verdim. Cihaz herkese UPS Kargo ile mi geldi? Daha önceden UPS Kargo ile kötü tecrübelerim var o yüzden korkuyorum :)

Yahu batarya kaç wh diye sordum kimse ciddi almadı. Ben de Teknosa'da 2 saat uğraşlarım sonucu aleti satın aldım. Ya site sorun çıkardı ya da banka. Türkiye de yaşıyorsan katlanmaya mahkumsun politikası gereği dişlerimi sıktım. Arkadaş ne işkenceydi yahu. Bu Lenovo bula bula hiç alışveriş yapmadığım fiyatları düzgün olmayan, Teknosa diye bir firmada satışa çıktı. Alakasız şekilde.
Hocam Ryzen modeller 80wh fakat Intel modelleri bilmiyorum, büyük ihtimalle aynıdır.

Mağazadan satın alda bulunduğum yerde stok bulunmasına rağmen ödeme ekranından sonra stok hatası verdi, mecburiyetten normal sipariş verdim. Cihaz herkese UPS Kargo ile mi geldi? Daha önceden UPS Kargo ile kötü tecrübelerim var o yüzden korkuyorum :)

Hocam Ryzen modeller 80wh fakat Intel modelleri bilmiyorum, büyük ihtimalle aynıdır.
En azından L5Prolara 80Whr koymuşlar, normal Legion 5ler 60la sürünüyor (TR versiyonlar)

Yeni konular

Geri
Yukarı