Legion 5 Pro'da Battery Drain neden olur?

loladinismus

Centipat
Merhabalar,
Teknosa'dan Lenovo Legion 5 Pro 82jd002atx İ7-11800h 16GB Ram 512GB Ssd Rtx 3060 6gb 16 bu ürünü aldım fakat 1 saat oyun esnasında şarj %60'dan %50'ye düştü fişe takılı olduğu halde. Battery drain neden oluyor? Şarj cihazı 230 Watt normal diğer modellerde ise 300 Watt. Ondan olabilir mi? Eğer Legion 5 Pro alan arkadaşlar GTA 5 vb oyunlarda 1 saat test yapıp paylaşabilirse deneyimlerini sevinirim. Laptop inanılmaz güzel ama bu battery drain işi can sıkıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında alakasız değil farklı yerde de oynadım yine drain yaptı NFS Heat de.

Salonda uzatma ile oynadım bir de odamda normal priz ikisinde de drain yaptı.

Teknik konularda pek bilgim yok, denemek gerek diye düşündüm. Nasıl olsa garantisi var eğer ki bu olay sizi rahatsız ediyorsa müsait bir zamanda garantiye verin derim belki bir tatile çıkarken vb olabilir.
Hocam sorun sadece sizde bu kadar fazla oluyorsa Lenovo'ya gönderip değişim yaptırabilirsiniz. Teknosa'ya iadede edebilirsiniz.

İade istemezdim ben olsam cihazın güncel fiyatı 20.000 lira çünkü. Değişim olursa iyi olur.

Garanti ile iletişim halindeyim seçenekleri değerlendireceğim bu saçmalık dışında mükemmel bir cihaz hiç geri vermek istemiyorum 300 w şarj aleti ile teknisyen ile birlikte test rica ettim dönüş bekliyorum olmadı adıma servis kaydı açtılar kargolayacağım ya da elden alırlarsw elden de veririm daha iyi olur kargoyw pek güvenmiyorum
Lenovo destek teknisyen göndermek istemedi çünkü sorunun kaynağı net belli değil inceleyelim dediler müsait zamanda servise vereceğim elden verebiliyormuşum kargo riski almak istemiyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim ekran witcher 3 de tam olmuyor.1600p bu şekilde ne yapmam lazım.
16322388698911832981792338320846.jpg

Çözdüm.

Arkadaşlar Control adlı oyunu indirdim oyun korsan belkş ondandır fakat rtx ayarları kilitli görünüyor bende neden olur mux açık rtx 3060 dan başka kart kullanmıyorum bir ayarı mı var nvidia denetim masasından falan yapmam gereken?
Arkadaşlar Control adlı oyunu indirdim oyun korsan belkş ondandır fakat rtx ayarları kilitli görünüyor bende neden olur mux açık rtx 3060 dan başka kart kullanmıyorum bir ayarı mı var nvidia denetim masasından falan yapmam gereken?
Directx sürümüm dx 12 görünüyor gfe den optimize ettiğimdw oyunu optimize etmiyor epic games launcheri açıyor acaba oyunun orjinal olması mı gerekiyor optimize edilirse rtx açılacağını söylüyor çünkü ama ben oyun içinden rtx açamıyorum kilitli gösteriyor
Crack yapmadım acaba ondan mı oyuna giriyor ama crack yapmadım

Son düzenleme:

Directx sürümüm dx 12 görünüyor gfe den optimize ettiğimdw oyunu optimize etmiyor epic games launcheri açıyor acaba oyunun orjinal olması mı gerekiyor optimize edilirse rtx açılacağını söylüyor çünkü ama ben oyun içinden rtx açamıyorum kilitli gösteriyor
Crack yapmadım acaba ondan mı oyuna giriyor ama crack yapmadım
Hocam sosyalde korsan içerikli konulara destek verilmiyor. Ceza alabilirsiniz haberiniz olsun.

Hocam sosyalde korsan içerikli konulara destek verilmiyor. Ceza alabilirsiniz haberiniz olsun.
Bilmiyordum Hocam kuralı okumadım acaba sorunun kaynağı olabilir mi diye belirtmek istedim
@Erdinand hocam siz Control oynuyordunuz rtx kullanabiliyor musunuz ben bu sabah denedim ayarlardan rtx kilitli görünüyor dlss de öyle driverlar da güncel ekstra yapmak gereken birşey mi var acaba

Son düzenleme:

Geri
Yukarı