Legion 5 vs Aorus 15P KC

OnurKrkc

Hectopat
Merhaba herkese. Şu an İtopya'da Gigabyte Aorus 15P KC 15.000 TL, Hepsiburada'da Legion 5 14.000 TL. Hangisini almak mantıklı? Artı ve eksileri neler? Siz hangisini tavsiye edersiniz? Başka cihaz tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgin olsun Aorus üzerindeki RAM 3200 olsa da işlemci maksimum 2933 destekliyor. Ayriyeten SSD'si 1900mb/s okuma ve yazma hızına sahip. İşlemcisi eski nesil, optimus kapatılmıyor dolayısıyla MUX Switch yok, ekran kartı 100w ve işlemcisi 45w.

Tavsiyem Legion 5 alman. 240hz biraz gereksiz kaçıyor o ekran kartına, Legion'da 165hz ekran var ve yeterli. Ayrıca Legion'da 130w ekran kartı var.

Son düzenleme:
Gigabyte pazarda çok yer sahibi değil ama legion ram hariç muazzam giriş yaptı 3060 kısmına. Bence legion alman daha iyi olur.

Zaten Gigabyte bu laptop pazarında yer edinmek için kendini daha geliştirmesi lazım. Yüksek fiyatlara averaj bilgisayarlar sunuyorlar. Cazip değiller yani. OEM ürünlerde çok başarılılar fakat bu segmentte tecrübe konuşuyor.

Bilgin olsun Aorus üzerindeki RAM 3200 olsa da işlemci maksimum 2933 destekliyor. Ayrıyeten SSD'si 1900mb/s okuma ve yazma hızına sahip. İşlemcisi eski nesil, optimus kapatılmıyor dolayısıyla MUX Switch yok, ekran kartı 100W ve işlemcisi 45W.

Tavsiyem Legion 5 alman. 240Hz biraz gereksiz kaçıyor o ekran kartına, Legion'da 165Hz ekran var ve yeterli. Ayrıca Legion'da 130W ekran kartı var.

Hocam işlemci neden eski olsun ki 10870h var. Bence yeterli. MUX Switch olduğu söyleniyor. Ekran kartı 115W. 115 ile 130W arası çok fark olacağını sanmıyorum ama sıcaklık değerleri arasında bayağı fark var. Legion daha fazla ısınıyor(95 leri görüyor bazı videolarda). Kararsız kaldım. @T129Atak @Radeon RX 5500M sizler neler düşünüyorsunuz? V25.1'i tasarımından dolayı almıyorum bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı