Legion 5'e Carbon termal ped uygulanabilir mi?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba, şu aralar yeni laptopuma daha az ısınması için termal macun bakıyordum, bu ürüne denk geldim. Sizce kullanılmalı mı ve kullanırken nelere dikkat edilmeli? Termal macun gibi yenilemek gerekir mi?
Buna alternatif olarak piyasadaki en kaliteli termal macunu önerebilir misiniz? Üzerinde gelen stok termal macundan da kaliteli olmasını istiyorum.

Thermal Grizzly carbonaut - Carbon termal ped - yapışmaz, esnek ve tekrar kullanılabilir - çok yüksek ısı iletkenliği - elektrik iletir! (31 × 25 × 0,2 mm) Thermal Grizzly Carbonaut - Carbon Termal Ped - Yapışmaz, Esnek ve Tekrar Kullanılabilir - Çok Yüksek Isı İletkenliği - Elektrik İletir! (31 × 25 × 0,2 mm) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu aralar yeni laptopuma daha az ısınması için termal macun bakıyordum, bu ürüne denk geldim. Sizce kullanılmalı mı ve kullanırken nelere dikkat edilmeli? Termal macun gibi yenilemek gerekir mi?
Buna alternatif olarak piyasadaki en kaliteli termal macunu önerebilir misiniz? Üzerinde gelen stok termal macundan da kaliteli olmasını istiyorum.

Thermal Grizzly carbonaut - Carbon termal ped - yapışmaz, esnek ve tekrar kullanılabilir - çok yüksek ısı iletkenliği - elektrik iletir! (31 × 25 × 0,2 mm) Thermal Grizzly Carbonaut - Carbon Termal Ped - Yapışmaz, Esnek ve Tekrar Kullanılabilir - Çok Yüksek Isı İletkenliği - Elektrik İletir! (31 × 25 × 0,2 mm) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Teknik servisi arayıp sorun bence. Benim bildiğim kadarıyla soğutucu bloklarını sökmek cihazı garanti dışı bırakıyordu.

Kullanılabilir pump out derdin olmaz ama iletkenlik değeri seni yanıltmasın termal macunlardan daha kötü performans verir. Macun gibi yenileme derdi yoktur. Laptop için viskozitesi yüksek macunlar tercih etmekte fayda var pump out coğu modelde yaşanıyor. stc8, hydronaut, MasterGel maker(benimkinde pump out oldu) alabilirsiniz.

İşlemci sürekli olarak 45-50w/h üzeri güç çekebiliyorsa ve modele özgü pumpout sorunu yoksa termal pad tavsiye etmem. Termal pad çok stabil ve laptop için ömürlük fakat, kaliteli bir macuna göre yük altında 5-10 derece yüksek sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı