Legion Y520 laptop aşırı ısınıyor

Magnetar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 31 Aralık 2018 günü Lenovo Legion Y520 model, i7 7700HQ GTX 1060 6 GB Max Q design 16 GB RAM donanıma sahip bir dizüstü bilgisayar satın aldım.
Bilgisayarım yük atlında değilken: İşlemci 40-60 derece ekran kartım ise 50-60 derece arasında oluyor. Ama yük altındayken ekran kartım 90 derece işlemcim ise 85 derecelere kadar dayanıyor. (Turbo fan açık haldeyken) sürücülerim güncel ve bilgisayar arka planda zorlayacak bir şey ve virüs yok. Çok performans kaybı yaşıyorum yük altında değilken falan. Neler yapabilirim bu sorunların düzelmesi için? Not: Bilgisayarı aldığımdan beri hiç içi açılmadı.

İçini temizleyip termal macunlarını yenileyebilirsiniz. Altına laptop soğutucu alabilirsiniz. Havalar sıcak, klimalı ortamda kullanma şansınız varsa klimalı ortamda kullanırsanız çok etkili olur. Not olarak; 7700HQ aşırı ısınan bir işlemci maalesef.

Merhaba, 31 Aralık 2018 günü Lenovo Legion Y520 model, i7 7700HQ GTX 1060 6 GB Max Q design 16 GB RAM donanıma sahip bir dizüstü bilgisayar satın aldım.
Bilgisayarım yük atlında değilken: İşlemci 40-60 derece ekran kartım ise 50-60 derece arasında oluyor. Ama yük altındayken ekran kartım 90 derece işlemcim ise 85 derecelere kadar dayanıyor. (Turbo fan açık haldeyken) sürücülerim güncel ve bilgisayar arka planda zorlayacak bir şey ve virüs yok. Çok performans kaybı yaşıyorum yük altında değilken falan. Neler yapabilirim bu sorunların düzelmesi için? Not: Bilgisayarı aldığımdan beri hiç içi açılmadı.
Şanslısınız ki bu tarz konulara çok ilgi duyuyorum ve sizinle yapabileceğimiz şeyler oldukça iyi ve yarar sağlayacak. İlk yapmanız gereken ThrottleStop yüklemeniz olacak. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. Ardından programı çalıştırın ve bana;

ThrottleStop Ana Ekranı,
FIVR sekmesi,
TPL sekmesi,

Şu 3 kısmın ekran görüntüsünü atın. Varsayılan ayarları tanıyıp ona göre güzel ayarlar önerebilirim ve uygulayabiliriz.

Programı çalıştırıp ekran görüntülerini attıktan sonra ise ThrottleStop Limits sekmesine girin. Clear'a basın. Ardından Ana Ekrandaki On Top kutusunu tikleyin. Programı arkaya alıp sorun yaşadığınızı düşündüğünüz oyunlara girin. Oyunu bir süre oynadıktan sonra çıkın ve bana ThrottleStop Limits sekmesinin ekran görüntüsünü yollayın. Bu problemleri tanımamızı sağlayacak.
Yük altındaki ve olmadığı esnadaki sorunları az çok anlamış olabilirim. Rahatlıkla düzeltiriz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı