Lenin'in Ölüm Yıl Dönümü

Hayır anlam veremediğim olay şu. Ne yaptı size komünistler? Ezilen biziz, sömürülen biziz, soyulan biziz. Refah içinde yaşayan sizlersiniz. Sömürü düzenine başkaldırıyoruz. Kaldırmayalım mı? Sizin gibi oturup, başkalarının ağzından düşeni mi bekleyelim? Gerçi sizin karakteriniz böyle. Böyle gelmişsiniz böyle gidersiniz. Sizin zehirli düşüncelerinizi değiştirmek, değiştirmeye çalışmak bizim hatamız. Haklısınız. Lenin'e sallamadan önce bir düşünün. Aklınızı kullanın. Ne yaptı bu adam? Niçin yaptı? Bir şeyler yaptı da bize katkısı ne diye insan bir düşünür yahu... Hiç mi aklınızı kullanmazsınız? Anlamıyorum gerçekten. Sosyalizm kötü bir şey değildir değerli arkadaşlar. Her kesin eşit düzende adaletli bir sistemi amaçlar. Bu cümleden şunu çıkarırsınız şimdi sizler. ''Ne yani doktorla işçi aynı parayı mı alacak?'' Bunu size burada anlatmayacağım. Kitap öneriyorum. Oradan okuyun öğrenin. Kitabın adı: Sosyalizmin Alfabesi. Okuyun bunu. Okumadan yargılama yapmayın. Lenin'in tarihine hatırasına hakaret etmek kimsenin haddine değildir. İnsan olmayı öğrenin!
Sorum gayet açık bu komünist adamlar başarısı olmadığını düşünüyorum ne gibi başarılar buldunuz?
Neye dayanarak başarısı olmadığını düşünüyorsunuz? Komünizm hakkında ne gibi bilgileriniz varda böyle bir düşünceye bağlandınız?

Lenin hakkındaki tek görüşünüz ''Bu komünist'' mi gerçekten? Bu kadar sığ görüşlü olmayın, kaldı ki çoğunuz ''komünist'' yazmayı dahi beceremiyorsunuz.

Komünist olmamama rağmen sevdiğim insanlardan biridir Lenin. Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye'ye yardımlarda bulunmuş, aynı zamanda SSCB'de meydana gelebilecek güç zehirlenmesini önceden sezmiş, Stalin'in başa geçmesini de istememiştir. Ananız babanız beyninize komünizm=kötü diye kodlattırdıysa benim problemim değil; okuyup öğreneceksiniz.

Patron, asgari ücretle çalışan babanızı kıdem tazminatını düşünüp de şlak diye kapı önüne koyamıyorsa, sosyalizmin/komünizmin katkısı var. Fabrikalarda pnömokok olup ölen çocuk işçilere karşı yasalar varsa sosyalizmin katkısı var.

Ha ben liberalim. Fakat tarihsel çizgi içerisinde ideolojik yorum yapılmaz. Doğru doğrudur. Senin liberal veya komünist olmana göre değişmez. Doğruya doğru, işçi hakları denen şeyi hiçbir patron yüce gönüllüğünden çıkarmadı ortaya.

Dolayısıyla bu başlık Stalin için açılmış olsaydı, yorumum farklı olurdu.
Liberal değilsin liboş birisiniz, Lenin sevmeniz ayrı bir çelişki zaten. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Nejat İşler Komünizm başarılı olsaydı Sovyetler yıkılmazdı yahu başarılı olan komünist devlet yok komünizm ütopyadır ve böyle olmaya devam edecek.
Başarılı olmadığını nerden çıkardın? Sovyetlerin yıkılmasını neden sosyalizmle ilişkilendiriyorsun? Sovyetlerin yıkılması yanlış kişilerin yanlış makamlarda olması ve yanlış kararlar almasından kaynaklanıyor. Sosyalizm başarısız olsaydı 69 yıl nasıl bir ülke dayanabilirdi?
@Nejat İşler Komünizm başarılı olsaydı Sovyetler yıkılmazdı yahu başarılı olan komünist devlet yok komünizm ütopyadır ve böyle olmaya devam edecek.
Sorularıma cevap ver. Konuları değiştirme.

Başarılı olmadığını nerden çıkardın? Sovyetlerin yıkılmasını neden sosyalizmle ilişkilendiriyorsun? Sovyetlerin yıkılması yanlış kişilerin yanlış makamlarda olması ve yanlış kararlar almasından kaynaklanıyor. Sosyalizm başarısız olsaydı 69 yıl nasıl bir ülke dayanabilirdi?
Al işte daha önce bu konuda tartıştık size laf anlatmak hata geliyor bana...
Sosyalizm ütopyadır yahu hiç kimse eşit olamaz bu dünyada imkansız siz eşitlik ve adalet ayırt edin peki soruyorum sosyalizm başarılı yönetilen bir ülke söylermisiniz.

Liberal değilsin liboş birisiniz, Lenin sevmeniz ayrı bir çelişki zaten. :)
Liboş ne demek haberin yok. Annenin, babanın kullandığı kelimeleri biliyormuşçasına burada kullanmasan senin için daha iyi olur, komik duruyorsun. Bu arada Türkçen gerçekten çok kötü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı