Lenovo 320-15IKB 8 GB RAM Desteklemiyor

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Merhabalar, iyi günler.

Lenovo 320-15IKB ürününü kullanmaktayım. Sistemde fabrika çıkışlı olarak 4 GB RAM bulunmaktaydı ve bu bana yetersiz geldiği için 2x4 GB bir modülle değiştirmek istedim ilk RAM aldığımda sitede 2 adet RAM slotu gözükmesine rağmen laptopu açtığımda sadece 1 tane RAM yuvası vardı. Bundan dolayı aldığım 4 GB RAM'i iade edip 8 GB tek slot RAM almak istedim. RAM geldi bilgisayara takıyorum fakat BIOS ve Windows RAM'i 4 GB görüyor. CPU-Z ile baktığımda RAM 8 GB gözükmekte.
N11 üzerinden siparişi vermiştim. 16'lik 2x8 modülden sadece birini göndermişler bu problem yaratır mı?
Ürünün garantisi bitti ve zaten ben daha önce SSD takmak için açtığım için ürün garanti dışı. Servisteki eleman bana ürünü arıza tespit için benden 100 TL + KDV gibi saçma sapan bir fiyat istedi. Üründe benlik bir problem, internet sitelerinde girip seri numarasını yazıyorum ürünün desteklediği RAM 16 GB gözüküyor fakat ben 8 GB RAM taktığımda ürün sadece 4 GB RAM görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Entegre RAM kaç MHz?
Entegre RAM'in kaç MHz olduğunu tam göremiyorum fakat sistemde hiç RAM yokken CPU-Z Uncore Frequency 2800 olarak görüyor. Windows ise 2133 MHz olarak görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

En az 2400 MHz RAM almak lazim olabilir. Benim de 2400 MHz de çalışıyordu entegre RAM. 2666 MHz almıştım ben. Otomatik olarak 2400 MHz'e sabitledi BIOS onu da.
Hocam sorun RAM'de değil ki. RAM'lerin ikiside CPU-Z tarafından algılanıyor. O slota taktığım RAM'in adını, MHz bilgisini, seri numarasını görüyorum. İçinde bulunan orijinal RAM'de çalışmıyor. Konu RAM hızı ile ilgili değil anlayacağınız.

Sorun RAM Crucial RAM'ler uyumlu.
Hocam fabrika çıkışlı içine Samsung 4 GB RAM takmışlar cihazın. İlk defa cihazı ben açtım zaten. Onu da görmüyormuş ve arkadaşım bunu fark etmemiş bu zamana kadar. Yani bu alınan ikinci RAM tekrar RAM alıp onu da iade edip uğraşmak istemiyorum açıkcası ki zaten RAM'leri CPU-Z nasıl oluyorsa görüyor ama BİOS göremiyor.
Sorun RAM Crucial RAM'ler uyumlu.
Bu arada alınan önceki ram Crucialmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı