Lenovo 5-15IMH05H yüksek fan sesi

erencik

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. 2-3 gün önce güncellemelerden gelmiş bir BIOS güncellemesini yaptım yaptığımdan beri fanlar durmaksızın çalışıyor. Güncellemeden önce oyun harici çok nadir çalışırdı. Şimdi eski BIOS güncellemesini aradığımda da bulamıyorum sitede, farklı bir yol ile güncelleme imkanım var mı? Veya bu sorunu yaşayıp da çözebilen varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum.
Modelin tam adı Lenovo 5-15IMH05H.

Sıcaklıklar boşta 40 derece şu an BIOS versiyonuda efcn50ww.
Sanırım efcn38Ww'den güncellemiştim.
Benim cihazım Legion değil fakat bazen sıcaklıklar düşük olsa da fan fazla çalışabiliyor. Maalesef ki Lenovo'nun sitesinde her BIOS güncellemesi bulunmuyor. Farklı sitelerden indirmemeni öneririm. BIOS'a girip load default yapabilirsin, şuan tek seçim bu galiba. Artı olarak Legion serileri için de bir Discord sunucusu var tüm dünyadan insanların katıldığı orayı araştırıp girebilirsin.

Benim cihazım Legion değil fakat bazen sıcaklıklar düşük olsa da fan fazla çalışabiliyor. Maalesef ki Lenovo'nun sitesinde her BIOS güncellemesi bulunmuyor. Farklı sitelerden indirmemeni öneririm. BIOS'a girip load default yapabilirsin, şu an tek seçim bu galiba. Artı olarak Legion serileri için de bir Discord sunucusu var tüm dünyadan insanların katıldığı orayı araştırıp girebilirsin.

Anladım teşekkürler. Bu sanırım Legion serisinin BIOS güncellemesinde genel bir sorun yabancı forumlara baktığımda güncelleyen çoğu insanda varmış fan problemi. Bir de Discord sunucusunda çare arayayım.
Benim cihazım Legion değil fakat bazen sıcaklıklar düşük olsa da fan fazla çalışabiliyor. Maalesef ki Lenovo'nun sitesinde her BIOS güncellemesi bulunmuyor. Farklı sitelerden indirmemeni öneririm. BIOS'a girip load default yapabilirsin, şu an tek seçim bu galiba. Artı olarak Legion serileri için de bir Discord sunucusu var tüm dünyadan insanların katıldığı orayı araştırıp girebilirsin.

Rahatsız ediyorum ama bir sorum var Laptop'u servise götürsem BIOS sıfırlanması gibi bir şey yapabilir miyiz ilk aldığım sürüme döner mi? İnternette gördüm ama Türkçe fazla bir şey bulamadım. Garantisi hala devam ediyor.

Son düzenleme:
Anladım teşekkürler. Bu sanırım Legion serisinin BIOS güncellemesinde genel bir sorun yabancı forumlara baktığımda güncelleyen çoğu insanda varmış fan problemi. Bir de Discord sunucusunda çare arayayım.

Rahatsız ediyorum ama bir sorum var Laptop'u servise götürsem BIOS sıfırlanması gibi bir şey yapabilir miyiz ilk aldığım sürüme döner mi? İnternette gördüm ama Türkçe fazla bir şey bulamadım. Garantisi hala devam ediyor.
Gönderebilirsin tabii ki yardımcı olurlar fakat BDH Bilişim bakıyor cihazlara ve pek iyi bir firma değil benim cihazımın termal modülünü kırdılar. Dikkatli olman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı