Lenovo 510 mavi ekran sorunu

Kadir HIZARCI

Decapat
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce doğru düzgün çalışan laptopum şuan da kafayı yemiş durumda.
Dün kullanmak için açtığımda 1-2 saat kullanımdan sonra mavi ekran verdi ve sonrasında bu mavi ekran sorunu gün içinde tekrarladı.Ardından biraz araştırma yaptım ve How To Fix IaStorA.sys Blue Screen Errors (BSOD) bu sitedeki adımları izledim.

Sonrasında düzelir gibi oldu ve tekrardan PC mavi ekran verdi ve bende güç düğmesinden kapatarak tekrar açtım. Ardından açtığımda Lenovo yazısından hemen sonra checking media yazısı çıktı ve EFI Network 0 for IPv4 (C8-5B-76-4B-B0-86) boot hatası verdi. Hemen sonrada boot mangar belirdi ekranda. Bunun üzerine BİOS'tan Boot mode bölümünden Legacy support yaptım. Yeniden başlattım ve onarma sayfası belirdi ekranda ve şu anda hiçbir şekilde masaüstüne gelemiyorum.

PC her açıldığında düzgün başlatılamadı diyor ve onarma sayfası açılıyor ancak onarma başarısız diyor. Bunun dışında sıfırlama ,eski sürümü geri yükleme ve güvenli modda başlatma seçeneklerinde de aynı döngü devam ediyor. Nasıl düzeltebilirim?

PC Özellikleri:
  • Lenovo IdeaPad 510 15ISK
  • i5 6. Nesil U serisi
  • Nvidia GeForce 940MX 4 GB
  • 12 GB DDR4 RAM
  • 1 TB depolama
  • Win 10 kuruludur
Ayrıca:
-Güvenli modda açılmıyor.
-Sadece şu an CMD ve BIOS'u açabiliyorum (tabi ki bilmediğim başka şeyler yoksa).

Dünden beri PC hataları:

20180822_001022-min.jpg
20180822_001006-min.jpg
20180821_234512-min.jpg
20180821_223006-min.jpg
20180819_154321-min.jpg
20180819_154317-min.jpg
20180822_160225-min.jpg
20180822_132711-min.jpg
20180822_024737-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti veremem. Elinizdeki diskin sağlam olma ihtimali de var. Başka bir bilgisayardan kurulum medyası hazırlayıp ilk olarak bir temiz kurulum yapın. Tekrar mavi ekran alırsanız yeni konu açıp bize dökümleri verin inceleyelim. Temiz kurulum sırasında diskinizi göremezseniz diskin arızalı olduğunu kanıtlamış olursunuz. Diskin değiştirilmesi gerekir.

Temiz kurulumdan sonra mavi ekran alırsanız açacağınız yeni konuda buradaki gibi dökümleri paylaşın:
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Garanti veremem. Elinizdeki diskin sağlam olma ihtimali de var. Başka bir bilgisayardan kurulum medyası hazırlayıp ilk olarak bir temiz kurulum yapın. Tekrar mavi ekran alırsanız yeni konu açıp bize dökümleri verin inceleyelim. Temiz kurulum sırasında diskinizi göremezseniz diskin arızalı olduğunu kanıtlamış olursunuz. Diskin değiştirilmesi gerekir.

Temiz kurulumdan sonra mavi ekran alırsanız açacağınız yeni konuda buradaki gibi dökümleri paylaşın:
Minidump Dosyalarını Upload Etme
Teşekkür ederim. Yarın verilerimi depolamak için bir harici disk alıcam ve sonra temiz kurulumla ilgilenicem. Esen kalın, mutlu bayramlar...
Garanti veremem. Elinizdeki diskin sağlam olma ihtimali de var. Başka bir bilgisayardan kurulum medyası hazırlayıp ilk olarak bir temiz kurulum yapın. Tekrar mavi ekran alırsanız yeni konu açıp bize dökümleri verin inceleyelim. Temiz kurulum sırasında diskinizi göremezseniz diskin arızalı olduğunu kanıtlamış olursunuz. Diskin değiştirilm

Temiz kurulum gerçekleştirirken HDD ayrılmamış olarsk görünüyor ancak bölümleme yapmıyıyor. Birde windows yükleme sırasında hata alıyorum.
20180825_150943-min.jpg
HDD temiz kurulumda gòzü

Dosya Ekleri

• 20180825_150943-min.jpg
    20180825_150943-min.jpg
    341,2 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı