Lenovo 80G0 ısınmıyor

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Garip bir şekilde işlemcim ısınmıyor. Termal macun rengi gri ve sadece altında fan var. 3 saat boyunca CS:GO oynadım işlemci sıcaklığım 50'nin üzerine çıkmıyor.
Model: Lenovo 80G0
Maalesef bir de FPS değerlerim az.
Isınmayınca işlemciden verim almadığım anlamına mı geliyor?

Laptopun pilin dayanması için işlemciyi bilerek düşük yüzdelerde tutuyor olabilir,buda işlemcinin yorrulmaması ve ısınamasına sebep oluyor olabilir,oynarken cpu kullanımına bakarmısın?

Laptopun pilin dayanması için işlemciyi bilerek düşük yüzdelerde tutuyor olabilir,buda işlemcinin yorrulmaması ve ısınamasına sebep oluyor olabilir,oynarken cpu kullanımına bakarmısın?
MSİ Afterburner değerleri doğru gösterir mi? Gösterir ise birazdan VALORANT'a girip deneyeceğim.
Lakin şarjda oynuyorum, yine de olur mu?

Ne güzel işte. Sabit 50 kalıyor ise ısı sensörlerine bir şey olmuş olabilir.
Ama elimle dokunduğum zamanda değişmiyor. (Tabanına yani.) Evet güzel, ama performansa etki edip etmediğinden şüphelendim.
Şarjda olsa bile laptoplar genelde asla kendilerini zorlamazlar evet bende msi afterburner kullanıyorum
Hocam siz yakın zamanda aktif olun, size ihtiyacım var :D
Şarjda olsa bile laptoplar genelde asla kendilerini zorlamazlar evet bende msi afterburner kullanıyorum
Hocam merhaba, bağlantı sorunundan dolayı VALORANT giremedim. CS:GO oynadım tekrardan, 53 derecenin üstüne çıkmadı. Maç arama esnasına işlemci kullanımı %100 FPS 13 , ölünce % 83 FPS 60, oynarken %85 ile %95 arası kullanım 30 FPS.
Ama dediğim gibi işlemci 53 derecenin üstüne çıkmıyor.

Ama elimle dokunduğum zamanda değişmiyor. (Tabanına yani.) Evet güzel, ama performansa etki edip etmediğinden şüphelendim.

Hocam siz yakın zamanda aktif olun, size ihtiyacım var :D

Hocam merhaba, bağlantı sorunundan dolayı Valorant giremedim. CS:GO oynadım tekrardan, 53 derecenin üstüne çıkmadı. Maç arama esnasına işlemci kullanımı %100 FPS 13, ölünce % 83 FPS 60, oynarken %85 ile %95 arası kullanım 30 FPS.
Ama dediğim gibi işlemci 53 derecenin üstüne çıkmıyor.

Geç baktığım için üzgünüm, anladığım kadarıyla CPU kullanımı çok yüksek ve FPS düşük. GPU kullanımına bakabilir misiniz? Galiba CPU bottleneck var.

Geri
Yukarı