Lenovo B560 alınır mı?

Yahyabeyy

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba değerli forum arkadaslarim sizlere danışmak istedigim bir konu var fazla bilgi sahibi olmadigim icin hata yapmiyayım dedim konuya gelelim ben 2. elde Lenovo B560 buldum, 900 TL civarinda bir laptop mentese kısmı kırık benim pilanım şu sekildi bilgisayar çok yavaşmış hardisketn dolayı 500 GB hard disk var PC de DVD yuvasinda var. Ben DVD HDD ceviriciler var. Bunlardan alıp PC'ye 120 GB SSD takacağım hızlansın diye bir de 2 GB RAM var üzerinde bu RAM'leri çikartıp AliExpress'ten 4x2 4 GB'lik PC hangi MHz destekliyorsa en yükseğinden alacağım, menteşe yerini de tamir edip PC de Windows 7 var Windows 10 yapıp günceliyecegim birkaç işlem daha yapıp PC'yi daha güçlü ve kulanilabilir hale getiricegim.

Ortalama 300 400 masraf edip hata o kadar bile tutmaz aliexpersden gelidigi icin RAM'ler 200 300 bandında getirdiricem 120GB SSD 150 250 civarlaında var. Türkiyede galiba ve bunu boyle yapip toplam PC ile beraber masraflar 1400 TL falan oluyor zaten. RAM'i hızlı ve yuksek oldugu icin oradan bir + alacak PC e bir de SSD takiyoruz buna hızlı da oluyor. Bir de Windows 10 + FPS ayarıda yaparım bunu böyle kac TL'ye satarım ya da yapamaz mıyım 2bin TL civarına satabilir miyim not: Ogrenciyim param da fazla yok. O yüzden yardım edecek var mı?
Alacağım laptop özelikleri model Lenovo B560.
Işlemci Intel pentinum CPU 2.13GHz
2 GB RAM 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar masraf yapmaya değeceğini düşünmüyorum.
Harici ekran kartı var mı? Yoksa iGPU ile adam akıllı bir şey yapılmaz, anca gündelik işler. Bu gibi eski bir laptopta da iyi bir harici ekran kartı yoktur gerçi.

Bende daha önceden vardı estetik bir cihaz ama bence değmez, sendeki harici ekran kartı olmayan model sanırım, olsa da pek bir numarası yok 1. nesil cihaz çok performanslı değil SATA2 desteği oldugu için SSD de neredeyse yarı yarıya randuman verecek. Uğraşacağın masraf edeceğin değecek mi değmeyecek mi o da belli değil.

Bende daha önceden vardı estetik bir cihaz ama bence değmez, sendeki harici ekran kartı olmayan model sanırım, olsa da pek bir numarası yok 1. nesil cihaz çok performanslı değil SATA2 desteği oldugu için SSD de neredeyse yarı yarıya randuman verecek. Uğraşacağın masraf edeceğin değecek mi değmeyecek mi o da belli değil.
Ekran kartı gt 310m di galiba
Ve bilgim kadarıyla işlemci degistirilebiliyor ramler ddr3 müş
Belki bazı oyunalrda guzel fps rverir

Son düzenleme:
Ekran kartı GT 310M di galiba

İşlemci 150TL SSD 250TL RAM'ler 200TL tamir 100TL +900TL PC = 1600TL böyle bir cihaza bu para bence bağlanmaz. 2000 e de o pc satılmaz 2009 da üretilmiş 13 yıllık pc ye yazıktır ne o para bağlanır ne o para verilir. Ticaret için bu işi yapacaksan bence farklı cihaz ve tekniklere yönel, hazır sorunsuz cihazları uyguna düşürüp masraf etmeden millete de yarım yamalak PC satıp mağdur etmeden yapsan 2 taraf için de daha sağlıklı olabilir yine de senin tercihin.

Mesela en basit bu var al 1300'e sat 1900TL'e ortalama 600TL kar Allah bereket versin aldığın belli sattığın belli öbür türlü başın çok ağrır bende uğraştım bu işlerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı