Lenovo B70e laptopa SSD takılır mı?

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Selamlar. Samsung 250 GB 860 Evo SSD alacağım. Yalnız yeni fark ettim ki bilgisayarın yani laptopun Sata 3 mü Sata 2 mi olduğuna dikkat etmek gerekiyormuş. Biraz araştırma yaptım ama kararsız kaldım. Kimisi diyor USB 3.0 var ise destekliyor kimisi yoksa desteklemiyor ki benim bilgisayarımda USB 3.0 yok! Kimisi diyor HM65 ise destekliyor benim kafam karıştı. Öncelikle size Speccy ve HWinfo64 ile baktığım sonuçların fotoğrafını atacağım. SSD hemen alacağım yardımcı olur musunuz? Ayrıca 2011'in laptopu sanırım üzerinde 5400 RPM HDD bulunmakta. Bu alacağım SSD direkt yuvaya olur mu?

370072
370073
370074

Son düzenleyen: Moderatör:
HWiNFO adlı yazılımdan bu bölümü takip edin:

Bus >> PCI Bus #0 >> SATA AHCI Controller

SATA Host Controller bölümünden Interface Speed Supported bölümünde eğer Gen3 6.0 Gbps yazıyorsa destekliyordur.

Oh be nihayetinde kullanabileceğim SSD yi :) HDD min bazı bölümlerinde bad sector var. Sistemi yormamasına ragmen veri okumasından dolayı oyunlarda anlık drop sorunu oluşuyordu. Tabi 3 4 oyun sonra düzeliyordu SSD işimi kesin işimi çözecektir. Hızlı yorumun ve alakan için çok teşekkür ederim :)

Oh be, nihayetinde kullanabileceğim SSD'yi :) HDD'min bazı bölümlerinde Bad Sector var. Sistemi yormamasına rağmen veri okumasından dolayı oyunlarda anlık drop sorunu oluşuyordu. Tabii 3-4 oyun sonra düzeliyordu. SSD kesin işimi çözecektir. Hızlı yorumun ve alakan için çok teşekkür ederim :)

Bir şey değil :)

Bu arada, sisteminiz diyelim ki SATA 2 destekliyor. SSD'nizi yine de kullanabilirdiniz ama tam performans alamazdınız. Yeni bilgisayar aldığınızda SSD'nizi de yeni bilgisayarınıza takıp kullanırdınız.

Ayrıca yeniden Windows 7 yükleyecekseniz SSD'yi aldıktan sonra, Disk Birleştirme'yi kapatın.

Bu rehberi de gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı