Çözüldü Lenovo BIOS güncellemesi uygulamayla mı yapılıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

resyltalha

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar yaklaşık 1 aydır şöyle bir geri bildirim alıyorum düzensiz aralıklarla. Önce Lenovo'nun orijinalden uzak arayüzünü görünce tırstım dolayısıyla reddettim şimdi yine çıktı ben de sorunun olduğunu öğrenmek amaçlı kurup ekran görüntüleri aldım. Daha önce de BIOS Update hakkında birkaç şey duymuştum flash disk falan gerekiyor vesaire ama burada sanki program kurar gibi bir kurulum var. Sizce görsellerdeki kurulum virus mü?

Lenovo 81Y4.
GTX 1650.
i5 10300H.

Ekran görüntüsü 2021-11-28 201006.png
Ekran görüntüsü 2021-11-28 201027.png
Ekran görüntüsü 2021-11-28 201100.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu arada yeni nesil laptoplarda BIOS Update yaparken flash vs. gerekmiyor. Yeni sürüm gelince bilgisayar bildirim yolluyor ve yapıp yapmayacağını soruyor. Aynı Windows güncellemesi gibi.
Tamam, sanırım az önce yaptığım orijinal BIOS güncellemesiymiş. Az önceki mesajı atmasaydınız benim nezdimde Lenovo Vantage gereksiz bir yönetici uygulama olarak kalacaktı teşekkürler.
Bununla yapılmıyor diye biliyorum. Ideapad Gaming 3 modelini kullanıyorum. BIOS güncellemesi yaparken vantage başka bir uygulamaya atıyordu ama bu değildi. Modelden modele değişkenlik gösterir mi, bilmiyorum.

Bununla yapılmıyor diye biliyorum. Ideapad Gaming 3 modelini kullanıyorum. BIOS güncellemesi yaparken vantage başka bir uygulamaya atıyordu ama bu değildi. Modelden modele değişkenlik gösterir mi, bilmiyorum.
Ben de İdeaPad gaming 3 modelini kullanıyorum.

Bu arada yeni nesil laptoplarda BIOS Update yaparken flash vs. gerekmiyor. Yeni sürüm gelince bilgisayar bildirim yolluyor ve yapıp yapmayacağını soruyor. Aynı Windows güncellemesi gibi.

Tamam, sanırım az önce yaptığım orijinal BIOS güncellemesiymiş. Az önceki mesajı atmasaydınız benim nezdimde Lenovo Vantage gereksiz bir yönetici uygulama olarak kalacaktı teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-28 203227.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-28 203227.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 70
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı