Lenovo G24-20 23.8" alınır mı?

Hocam Asus'un aynı monitöründen ben de muzdarip oldum. Renkleri çok hoşuma gitmedi ve 1 adet sıkışmış pixel mevcuttu. Bugün iade talebi açtım. Konudaki monitörü almayı düşünüyorum. Renk konusunda Asus'tan farkı var mı ve deneyimlerinizi yazar mısınız?

Hocam Asus'un aynı monitöründen ben de muzdarip oldum. Renkleri çok hoşuma gitmedi ve 1 adet sıkışmış pixel mevcuttu. Bugün iade talebi açtım. Konudaki monitörü almayı düşünüyorum. Renk konusunda Asus'tan farkı var mı ve deneyimlerinizi yazar mısınız?
Daha iyidir hocam Asus'tan. Kullanıyorum ve memnunum.

@Tulkas456 hocam monitörü kullanıyor musunuz hala memnun musunuz?

Ben de kullanıyorum hocam. ASUS TUF'tan sonra renkler güzel geldi. Parlaklık olarak da TUF'tan daha iyi. Bence tek eksisi full parlaklıkta hafif bir IPS glow sorunu var o kadar, karanlık görüntülerde. Aşağı-yukarı ayarı olan bir monitöre geçince resmen yukarıdan bakıyormuşum ekrana onu fark ettim. Bana gelen cihazda da sadece 4 köşeden ışık sızması var başka da yok. HDR özelliği çok iyi olmasa da en azından var destekleyen videolarda açıyorum şahsen.

Ben de kullanıyorum hocam. ASUS TUF'tan sonra renkler güzel geldi. Parlaklık olarak da TUF'tan daha iyi. Bence tek eksisi Full parlaklıkta hafif bir IPS glow sorunu var o kadar, karanlık görüntülerde. Aşağı-yukarı ayarı olan bir monitöre geçince resmen yukarıdan bakıyormuşum ekrana onu fark ettim. Bana gelen cihazda da sadece 4 köşeden ışık sızması var başka da yok. HDR özelliği çok iyi olmasa da en azından var destekleyen videolarda açıyorum şahsen.

Işık sızması büyük bir sorun mu?

Işık sızması büyük bir sorun mu?

Yanlış bilmiyorsam IPS panelde üretimden dolayı oluşan bir durum. IPS panellerinin hepsinde var yanlışım yoksa. Ben sadece normal olması gerektiği gibi sadece 4 köşeden olduğunu belirttim. Bu iyi bir şey yani. Orta kısımlarda yok.

Yanlış bilmiyorsam IPS panelde üretimden dolayı oluşan bir durum. IPS panellerinin hepsinde var yanlışım yoksa. Ben sadece normal olması gerektiği gibi sadece 4 köşeden olduğunu belirttim. Bu iyi bir şey yani. Orta kısımlarda yok.
Evet tüm IPS panellerde oluyor ama sadece markadan markaya modelden modele daha az oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı