Lenovo G50 45 - Ubuntu "GRUB failed" hatası

gabri3l

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 10 cihazıma Ubuntu kurdum. Ubuntu'dan Windows 10'a geçiş yapamıyorum, bilgisayar açılınca GRUB menüsü gelmiyor yani direkt Ubuntu'ya giriyor.

Cihazım: Lenovo G50 45, BIOS UEFI degil diye biliyorum, cihazda hem Windows 10 kurulu hem de Ubuntu.

Cihazın BIOS ayarlarından "Windows Boot Manager" seçeneğini en üste çek. Otomatik olarak Windows başlayacaktır.

Artı -2 Eksi
Ubuntu açılınca update-grub komutunu çalıştırın. Eğer hala gelmiyorsa Boot Repair uygulamasını kullanın.
update-grub yazdığım zaman bu geliyor : error failed to get canonical path of `/cow'.
Cihazın BIOS ayarlarından "Windows Boot Manager" seçeneğini en üste çek. Otomatik olarak Windows başlayacaktır.
öyle bir seçenek yok

Dosya Ekleri

• 1623147191966698908327921922666.jpg
    1623147191966698908327921922666.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 36
Bu adrese girin ve bilgisayarınıza uygun olan ISO dosyasını indirin, örneğin 64 Bit.
Ardından Ubuntu'nun Başlangıç Diski Oluşturucu aracı ile indirdiğiniz ISO dosyasını USB belleğe yazdırın.
Daha sonra bu USB bellek ile bilgisayarınız çalıştırın.
Açılan ekranda Recommended Repair veya Türkçe olarak Önerilen Onarım butonuna basın ve bekleyin.
İşlem bitince bilgisayarınız kapatın, USB belleği çıkartın ve ardından bilgisayarınızı başlatın.

öyle bir seçenek yok
Bu adrese girin ve bilgisayarınıza uygun olan ISO dosyasını indirin, örneğin 64 Bit.
Ardından Ubuntu'nun Başlangıç Diski Oluşturucu aracı ile indirdiğiniz ISO dosyasını USB belleğe yazdırın.
Açılan ekranda Recommended Repair veya Türkçe olarak Önerilen Onarım butonuna basın ve bekleyin.
İşlem bitince bilgisayarınız kapatın, USB belleği çıkartın ve ardından bilgisayarınızı başlatın.
Bilgisayar açılmıyor şu an.Daha da kötü hale getirdim of :(
Bilgisayar açılmıyor şu an.Daha da kötü hale getirdim of :(

Dosya Ekleri

• IMG_20210608_145309.jpg
    IMG_20210608_145309.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20210608_145309.jpg
    IMG_20210608_145309.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı