Lenovo G50-70 için RAM yükseltme

jesus07

Centipat
merhaba arkadaşlar. 2014'den beri kullandığım Lenovo G50-70 20351 i7 laptop için RAM yükseltmesi yapmak istiyorum ama teknik konularda yeniyim ve hiçbir şey bilmiyorum dersem abartı olmaz. CPU-Z ile Memory ve SPD ekran görüntülerini de ekledim. Adobe After Effects, Photoshop, Adobe illustrator, Adobe Premium ve Vegas Pro gibi ağır programlar kullanıyorum. Şu an laptop üzerinde ilk aldığımdan beri mevcut olan 4 GB+2 GB= 6 GB RAM görünmekte. Sizce kaç GB'a yükseltmeliyim ve RAM olarak ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    9 KB · Görüntüleme: 97
  • spd_slot3.png
    spd_slot3.png
    11 KB · Görüntüleme: 101
  • spd.png
    spd.png
    11 KB · Görüntüleme: 87
Dizüstü bilgisayarınız 16GB 1600 MHz, düşük voltaj RAM destekliyor. 2GB'yi çıkartıp 4GB'nin yanına 4GB 1600MHz CL11 1.35V bir RAM tercih edebilirsiniz. Büyük oranda birlikte çalışırlar.

16GB yükseltmek isterseniz de 2x8GB RAM alabilirsiniz ama render işleri için RAM yerine SSD tavsiye ederim. HDD ile render akıl işi değil.

Dizüstü bilgisayarınız 16GB 1600 MHz, düşük voltaj RAM destekliyor. 2GB'yi çıkartıp 4GB'nin yanına 4GB 1600MHz CL11 1.35V bir RAM tercih edebilirsiniz. Büyük oranda birlikte çalışırlar.

16GB yükseltmek isterseniz de 2x8GB RAM alabilirsiniz ama render işleri için RAM yerine SSD tavsiye ederim. HDD ile render akıl işi değil.

Bilgi için teşekkürler.
2 GB olanı söküp yerine sadece 8 GB RAM alsam toplamda 12 GB işimi görür ve birlikte çalışır mı sizce?
Ayrıca HDD yerine SDD'ye geçeceğim. Bunun siparişini verirken neye dikkat etmeliyim? Ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı