Lenovo G50-70 RAM yükseltme

Bütçe
8Gb 350 12Gb 350 16 uygun olsun yeter

EnesPolatdemir

Decapat
Selam. Bilgisayarım Lenovo G50-70 i7 4510U. 6 GB RAM olandan. Sorun şu; 6 GB tahmin edebileceğiniz üzere yetmiyor. 8 veya 12, uygunsa 16 da olur. Hangisini yapsam artık Forza'yı dropsuz oynarım? Yıldım gerçekten. İlk sorun burada doğuyor, anakartım kaç destekliyor? Ona nereden bakabilirim? (sanırım 16) maksimum ram CPU-Z'den baktığıma göre 800MHz de çalışıyor RAM'ler ama 1600'de olması gerek. Yükseltmeli miyim? Yükseltmenin bir faydası olur mu? Oyunlardaki dropları keser mi az da olsa? RAM önerisine de açığım, şimdiden herkese teşekkür ederim. :) CPU-Z raporunu bırakıyorum.

anakart.PNG

ram 2.PNG

ram 4.PNG

Kardeşim bende de bu modelden vardı vallahi Allah yardımcın olsun. Hayatımda gördüğüm en kötü laptoptu ya. 2015'te üniversiteye giderken almıştım, hiç memnun değildim zaten yeğenim kırdı ondan sonra artık kullanamıyorum.

İşlemcin nedir acaba?
bu arada ram cl11
Kardeşim bende de bu modelden vardı vallahi Allah yardımcın olsun. Hayatımda gördüğüm en kötü laptoptu ya. 2015'te üniversiteye giderken almıştım, hiç memnun değildim zaten yeğenim kırdı ondan sonra artık kullanamıyorum.

Hiç sorma şu 12 bir bitsin üniversite için paraya kıyıcam zaten ama sabrım taştı bari 1 sene kullanacağım RAM'i arttırayım dedim

Dosya Ekleri

• cpu.PNG
    cpu.PNG
    19,9 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı