Lenovo G50 işlemci ve ekran kartı değiştirme

SametxKartal

Picopat
Daha fazla  
1.Soru.
Bilgisayarım Lenovo G50 ekran kartı ile işlemci aynı anda yani birini çıkarınca diğeri de gider mi?
2.Soru ben bunlardan ikisini 1 arada veya sadece ekran kartını değişmek istiyorum, alacağım ekran kartı AMD Radeon R5 Graphics.

PC özelikleri: AMD E1 6010 APU with AMD Radeon R2 Graphics.

Bu şekilde desteklerinizi bekliyorum.

İşlemci değiştirmek için hocam tamamen uyumlu bir işlemci alman gerek ve işlemci'yi çıkarıp oturtmak için de bir servis gibi yerlere gitmen gerek.

Ekran kartı ise daha kolay. (Harici ise)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1.Soru.
Bilgisayarım Lenovo G50 ekran kartı ile işlemci aynı anda yani birini çıkarınca diğeri de gider mi?
2.Soru ben bunlardan ikisini 1 arada veya sadece ekran kartını değişmek istiyorum, alacağım ekran kartı AMD Radeon R5 Graphics.

PC özelikleri: AMD E1 6010 APU with AMD Radeon R2 Graphics.

Bu şekilde desteklerinizi bekliyorum.
Laptoplarda ram ve ssd dışında değişim pek mümkün değil maalesef :(.

Selamlar. Kullandığınız dizüstü bilgisayarda işlemci ve ekran kartı ana karta lehimli olduğu için bunu kolaylıkla yapamazsınız. BGA cihazı ile çip vs. sökülüyor diye biliyorum ama zor iş değmez sırf işlemci değişmek için. Arıza olduğunda bu bu yöntemle lehimli işlemciler ekran kartı çipleri çıkartılır.

Geri
Yukarı