Lenovo G500 için işlemci önerisi

Bütçe
Yok. Önerilerinizi bekliyorum.

Shel_by

Hectopat
Selamûn aleyküm. Bilgisayarımı sıfırdan toplamaya karar verdim. Yeni kasa ekran v.b alacağım içinde zaten SSHD var SSD almaya gerek duymuyorum. Sizden işlemci önerisi istiyorum gerekli bilgiler aşağıda.

Bilgisayar Modeli: Lenovo G500
İşlemci: İntel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40 GHz
Anakart: LA-9631P.
Ekran Kartı: AMD Radeon HD8570M.
RAM: DDR3 4 GB 1600 mHZ.

35C8625D-2D25-47CE-8487-4665A70E50F6.png

395CDFB8-738C-473A-B46E-6195F3E918F4.png

997997BA-B31E-4390-B561-83CFBB140951.png

Mobil CPU kullanıyorsun laptop yükseltme yapmak çok zor RAM yükseltebilirsin
İşlemci socketg2 yapısında emin değilim ama Core i7-3940XM takabilirsin soket olarak destekler ama anakart olarak destekler mi bilmiyorum

MX serisini her anakart desteklemiyor. 3630qm güzel olabilir. Ama şans işi biraz da. Anakartın da desteklemesi gerek.

Laptop oluyor galiba bilgisayarınız. İşlemci değişikliği mümkün değil sanıyorum. Mümkün olsa bile çok zordur.
Mobil CPU kullanıyorsun laptop yükseltme yapmak çok zor RAM yükseltebilirsin
İşlemci socketg2 yapısında emin değilim ama Core i7-3940XM takabilirsin soket olarak destekler ama anakart olarak destekler mi bilmiyorum.
O zaman değiştirmeye gerek yok bozarım falan. 😁
İşlemci değişikliğinden önce RAM takviyesi yapmanı öneririm.
Bilgisayardan görüntü alamadığım için diğer 4 ü satmıştım şimdi tekrardan toplamaya karar verdim. Kasa ekran takıp satacağım sanırsam.
MX serisini her anakart desteklemiyor. 3630qm güzel olabilir. Ama şans işi biraz da. Anakartın da desteklemesi gerek.
Riske gerek yok boşa para vermeyelim. 😁

İlk önce aynı değerlerde 4GB ram almanı tavsiye ederim. Ardından bir de SSD alıp taktın mı bilgisayarda gündelik işlerde kullandığın çoğu programı daha rahat açarsın. Bu şekilde Solidworks, Fusion 360 gibi programları bile kasmadan kullanıyorum.(Elimde aynı bilgisayardan mevcut.) Satın alma geçmişimde aldığım RAM marka modelini buldum. Bu isimle internette aratarak uygun RAM bulabilirsin.
-Samsung 4GB (PC3L-12800) DDR3L 1600 Mhz 1.35V SoDimm Laptop Ram

İlk önce aynı değerlerde 4GB ram almanı tavsiye ederim. Ardından bir de SSD alıp taktın mı bilgisayarda gündelik işlerde kullandığın çoğu programı daha rahat açarsın. Bu şekilde Solidworks, Fusion 360 gibi programları bile kasmadan kullanıyorum.(Elimde aynı bilgisayardan mevcut.) Satın alma geçmişimde aldığım RAM marka modelini buldum. Bu isimle internette aratarak uygun RAM bulabilirsin.
-Samsung 4GB (PC3L-12800) DDR3L 1600 Mhz 1.35V SoDimm Laptop Ram
Teşekkür ediyorum en mantıklısı böyle olur herhalde ama SSHD var bende SSD alınca çok fark olacağını zannetmiyorum.

Teşekkür ediyorum en mantıklısı böyle olur herhalde ama SSHD var bende SSD alınca çok fark olacağını zannetmiyorum.
SSHD ile SSD arasında uçurum var söyleyeyim. :) En kötü 240GB bir SSD alıp aradaki farkı görebilirsin. SSHD'de sadece bilgisayar açılırken kullanılan dosyalar daha hızlı bir bellekte saklanıyor, bu şekilde HDD'den daha hızlı açılıyor. Ancak SSD'nin yanından bile geçemez.

SSHD ile SSD arasında uçurum var söyleyeyim. :) En kötü 240GB bir SSD alıp aradaki farkı görebilirsin. SSHD'de sadece bilgisayar açılırken kullanılan dosyalar daha hızlı bir bellekte saklanıyor, bu şekilde HDD'den daha hızlı açılıyor. Ancak SSD'nin yanından bile geçemez.
Anladım tekrardan teşekkür ediyorum beni SSD almaya ikna ettiniz. 😁

Geri
Yukarı