Çözüldü Lenovo G500 laptopta açılışta DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL amdkmpfd.sys hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mhtroux

Centipat
Daha fazla  
RAM
4gb ddr3
Ekran kartı
Amd Radeon Hd 8570M
İşlemci
İ3 3110M 2.40ghz
Bilgisayarı her kapatıp açtığımda mavi ekran hatası almaktayım, çözümünü ne kadar araştırıp denesem de bir çözüme ulaşamadım.
Aldığım hata: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL amdkmpfd.sys

Lenovo G500.
i3 3110M 2.40GHz
AMD Radeon HD 8570M 2 GB.
4 GB RAM.
500GB HDD.

Minidump: BlueScreen.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son durum; kasmalar düzelir diye düşünüp Windows 7 yükledim ama Windows 10'dan daha çok kastı anlamadığım bir şekilde. Bende ortasını bulmak amacıyla Windows8.1 geçtim, bütün driverları kurdum ve bütün sorunlarım ortadan kalktı mavi ekran hatası almıyorum artık veya herhangi bir kasma bulunmamaktadır.
Öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz. Umarım sorunu çözeriz.

Alınan hatalar AMD ekran kartı sürücüsü bileşeni olan amdkmpfd.sys kaynaklı.
Ayrı olarak bu dosyayı yükleyemezsiniz eğer denediyseniz çözüm yolları arasında.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden kuracağız.
Eğer ısrarla hata vermeye devam ederse OCCT ile 15 dakikalık VRAM testi isteyeceğim.

Ek olarak Broadcom Wi-Fi ve Qualcomm Atheros Ethernet sürücülerinizi de güncelleyin.

Format attıktan sonra 21.5.2 WHQL sürümünü yüklemiştim, eski olduğunu bugün konuları okurken fark ettim şu an zaten attığınız linkteki son sürümü kullanıyorum ama sorun çözülmedi.

Broadcom Wi-Fi ve Qualcomm atheros Ethernet sürücülerini CCleaner programı zaten göstermişti ama emin olamadım CCleaner üzerinden yüklemem bir sorun yaratır mı?

Lenovo'nın sitesine baktım ve G500 için Windows 10 64 Bit Qualcomm ve Broadcom yazılımının son sürümünü bulamadım, nereden indirmem daha güvenli olur?
CCleaner gibi programlardan yüklemeyin. Elle yüklemeniz en sağlıklısıdır.

Öncelikle Technopat'a hoş geldiniz. Umarım sorunu çözeriz.

Alınan hatalar AMD ekran kartı sürücüsü bileşeni olan amdkmpfd.sys kaynaklı.
Ayrı olarak bu dosyayı yükleyemezsiniz eğer denediyseniz çözüm yolları arasında.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden kuracağız.
Eğer ısrarla hata vermeye devam ederse OCCT ile 15 dakikalık VRAM testi isteyeceğim.

Ek olarak Broadcom Wi-Fi ve Qualcomm atheros Ethernet sürücülerinizi de güncelleyin.

DDU kullanarak hem AMD'yi hem de Intel'i kaldırdım, şu an elle kendi sitelerinden yükleyeceğim fakat hangisini ilk indirdiğimin bir önemi var mı?

Son düzenleme:
İsterseniz Donanım Kimliği verin, sürücü bulurum sizin için.
Hangisinin ilk kurulduğunun ayrıca bir önemi yok.

İsterseniz Donanım Kimliği verin, sürücü bulurum sizin için.
Hangisinin ilk kurulduğunun ayrıca bir önemi yok.

Broadcom
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_061117AA
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280

Qualcom Atheros
PCI\VEN_1969&DEV_1090&SUBSYS_380217AA&REV_10
PCI\VEN_1969&DEV_1090&SUBSYS_380217AA
PCI\VEN_1969&DEV_1090&CC_020000
PCI\VEN_1969&DEV_1090&CC_0200

Geri
Yukarı