Lenovo G500 Zamanla FPS Düşüşü

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Herkese merhaba. Aşağıda özelliklerini belirttiğim bir bilgisayarım var. 2.5 senedir kullanıyorum. Bu ayın başında fan temizliğini yaptım. Bayağı tozlanmıştı zaten. Ancak macun yenilemedim.

Lenovo G500
*Intel i3 3110M 2,4 Ghz
*4 GB Ram
*AMD Radeon 8570M 2GB ekran kartı
*Windows 8.1 Single işletim sistemi

Çok uzun zamandır CS:GO oynuyorum. Bundan önce windows 10 kullanıyordum. Ses sürücüsü nedeniyle 8.1'e dönmek zorunda kaldım. Oyunu ilk açtığım zaman aldığım FPS ve Sıcaklık değerleri :

1.jpg

2.jpg

Oyunu yaklaşık 15-20 dk oynadıktan sonraki değerler:

3.jpg

4.jpg

Son resimde ışık nedeniyle biraz gözükmüyor ama şöyle söyleyeyim: Sıcaklık değerleri hiçbir zaman 70'i geçmiyor. Sürekli 70'in altında. Ram kullanımı 3.2 GB. O aralar dolaşıyor.
-Ekran kartı sürücüler : Crimson 16.3.2 , Intel en son çıkan sürücü yüklü.
Sorunum açıkça belli gittikçe daha da çok düşüyor. Rekabetçi maçlarının son rauntları 40-50 FPS alıyorum. Ne yapmalıyım?

Zamanla FPS düşmesi bize ısınmayı gösterir. Fakat 70'i geçmediğini söylüyorsunuz. Ekran kartı gücü az mı alıyor vs. diyeceğim de öyle bir şey mümkün mü bilmiyorum bile.

Zamanla FPS düşmesi bize ısınmayı gösterir. Fakat 70'i geçmediğini söylüyorsunuz. Ekran kartı gücü az mı alıyor vs. diyeceğim de öyle bir şey mümkün mü bilmiyorum bile.
Son zamanlarda bilgisayarın bataryası çok az ısınıyor ve batarya yavaş şarj oluyor. Bununla alakası var mıdır? Bugün termal macun yenilemeyi düşünüyorum. Ayrıca oyundayken FPS düşük iken oyunu küçültüp Lenovo'nun programı ile fan temizlemeyi açtığımda FPS eski haline dönüyor. @Recep Baltaş @Sociologist

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı