Lenovo G560 dizüstü bilgisayar nasıl hayata döndürülür?

Teddy Westside

Femtopat
Herkese merhaba, detaylı özelliklerini linkte görebileceğiniz Lenovo G560 Core i3- 380M 2.53GHz 3GB 320 GB laptopum 10 yaşında. Yarım saatte bir aşırı ısınıp kapanıyor hiçbir işimi yapamıyorum. Ozellikle Zoom'dan canlı derslere girdiğimde aşırı ısınıyor. Bu şikâyetlerim nedeniyle geçen sene bataryasını yenilemiş ve fanlarını temizlemiştim. Ancak bu işlemden altı ay sonra sorunlar tekrarladı. Bataryanın dolması saatler sürerken tükenmesi bir saati bulmuyor. Bu işlerden pek anlamadığım için aynı işlemleri tekrarlamak faydalı olacak mı bilemiyorum. Sadece uzaktan egitimde işime yarayacak hâle gelsin istiyorum. Neler yapabilirim?

Bizim eski Samsung bilgisayar vardı seninle aynı sorunları yaşayan ama bizimkinin özellikleri daha iyiydi neyse biz yeni fan takımı taktırdık altına da soğutucu koyduk ayrıca termal macun yeniledik ssd taktık ve ram takviyesi yaptık, şu an canavar gibi hatta şu an benim peder yan odada müzik dinliyor o bilgisayarla, canavar gibi oldu. Sende bunları yapabilirsin.

Tekrardan termal macunu yenilenip fanlari temizlenebilir. Bir de SSD alip Windows 10 kurarsaniz efsane olur. Bakimlari yapildiktan sonra batarya durumunu tekrar gozlemleyin, sorun devam ederse o zaman bakarsaniz o isin icabina. :)
Not:RAM'i de 4, mumkunse 8GB yaparsaniz daha iyi olur.

Herkese merhaba, detaylı özelliklerini linkte görebileceğiniz Lenovo G560 Core i3- 380M 2.53GHz 3GB 320 GB laptopum 10 yaşında. Yarım saatte bir aşırı ısınıp kapanıyor hiçbir işimi yapamıyorum. Ozellikle Zoom'dan canlı derslere girdiğimde aşırı ısınıyor. Bu şikâyetlerim nedeniyle geçen sene bataryasını yenilemiş ve fanlarını temizlemiştim. Ancak bu işlemden altı ay sonra sorunlar tekrarladı. Bataryanın dolması saatler sürerken tükenmesi bir saati bulmuyor. Bu işlerden pek anlamadığım için aynı işlemleri tekrarlamak faydalı olacak mı bilemiyorum. Sadece uzaktan egitimde işime yarayacak hâle gelsin istiyorum. Neler yapabilirim?
Eğer kullandığınız termal macun kaliteli değil ise 6 ay içinde işlevini yitirmesi normal zaten. Daha kaliteli bi' termal macun kullanarak bir daha fan temizliği ve macun değişimi yapabilirsiniz. RAM takviyesi de yaparsanız dediğiniz işler için rahat bi şekilde kullanırsınız.

Tekrardan termal macunu yenilenip fanlari temizlenebilir. Bir de SSD alip Windows 10 kurarsaniz efsane olur? Bakimlari yapildiktan sonra batarya durumunu tekrar gozlemleyin, sorun devam ederse o zaman bakarsaniz o isin icabina. :)
not: RAM'i de 4, mumkunse 8 GB yaparsaniz daha iyi olur.

Bu bilgisayar RAM yükseltmesini destekliyor mu, nasıl anlayabilirim?

Bilgisayarın özelliklerine bakıp RAM'in anakarta lehimli ya da soketli olup olmadığına bakabilirsiniz. İşlemcinin özelliklerinde desteklediği RAM türünde eğer DDR3 değil de DDR3L yazıyorsa ana karta lehimlidir ki ben sizin işlemcinize baktım RAM'ler soketle takılı anakarta yani takılıp çıkarılabilir,değiştirilebilir.

Geri
Yukarı