Lenovo G580 ekran sorunu

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
Lenovo G580 (20150) laptopumun ekranı bu halde bu siyahlık eskiden çok daha küçüktü gittikçe uzadı ve uzamaya da devam ediyor. Altına imleci getirince görünüyor ekran kartında bir sıkıntı yok sanırsam sadece ekran aldığı bir darbeden dolayı bozulmuş. 10 yıllık falan bir laptop olmasına rağmen çağının iyi makinelerindendir kendisi. O yüzden yeni bir ekran almak istiyorum aidata65 ekran kısmının fotoğrafını ekte bırakıyorum. Buna uygun güzel bir ekran nerede bulabilirim. Hatta işi abartarak 1080P bir ekran bulabilirsem süper olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20200812_172719.jpg
    IMG_20200812_172719.jpg
    937,5 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20200812_172725_1.jpg
    IMG_20200812_172725_1.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20200812_184319.jpg
    IMG_20200812_184319.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 86
Merhaba, cihazınız fiziksel darbe aldığı için ekranda mürekkep dağılması meydana gelmiş. Kısa sürede veya uzun sürede tamamen ekranı kaplayabilir.

Harici monitör olarak 1366x768 ;

1080p ise;

veya Viewsonic, Acer, marka uygun fiyatlı monitörler mevcut. İnceleyebilirsiniz.

Merhaba, cihazınız fiziksel darbe aldığı için ekranda mürekkep dağılması meydana gelmiş. Kısa sürede veya uzun sürede tamamen ekranı kaplayabilir.

Harici monitör olarak 1366X768;

1080P ise;

Veya ViewSonic, Acer, marka uygun fiyatlı monitörler mevcut. İnceleyebilirsiniz.

İlginize teşekkür ederim fakat ben laptop olarak kullanmak istiyorum. Halihazırda masaüstü bilgisayarım zaten var.

Merhaba, konuyu yanlış anladıysam kusuruma bakmayın. Notebook lcd ekranı değiştireceksiniz diye anlıyorum. Piyasada çok fazla muadil ürün var. Orijinal ürünü satan firma sayısı gerçekten kısıtlı, çıkma bile olabilir. Detaylı araştırarak almanızı ve cihazınızın seri numarası ile sorgulamanızı tavsiye ederim.

Merhaba, konuyu yanlış anladıysam kusuruma bakmayın. Notebook LCD ekranı değiştireceksiniz diye anlıyorum. Piyasada çok fazla muadil ürün var. Orijinal ürünü satan firma sayısı gerçekten kısıtlı, çıkma bile olabilir. Detaylı araştırarak almanızı ve cihazınızın seri numarası ile sorgulamanızı tavsiye ederim.

Doğru anlamışsınız hocam ama ben almışken daha iyisini alayım diyorum böyle bir şey mümkün müdür?

Şöyle ki cihazınızın LCD ekranı söküldüğünde genelde panelin arkasında seri kodu vb. bir kod bulunuyor. Cihazın da marka, model ve seri bilgilerine göre de siparişi veriliyor. Örnek bir serviste bu şekilde işlem sağlanmıştı. Daha iyisi olacağını zannetmiyorum, bende Lenovo'dan orijinal batarya ve RJ45 plastik kapısı için yedek parça siparişi oluşturdum. Kaydı kapatmışlar, yedek parça stok sorunu mevcut. Dediğim bilgileri paylaşarak, farklı bir noktadan en uyumlu veya birebir ürünü tespit edebilir, satın alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı