Lenovo G580 işlemci değişimi

Bu konudaki güncellemeyi indirdim ama aşağıdaki bazı yazarların problemi var gibi. Bu arada siparişimi verdim kargosuyla falan 115 liraya geldi. Yarın kargoya verilecekmiş. Muhtemelen salı çarşamba gibi elimde olur. Değişimi kendim yapmam gerekebilir, sizin dikkat et dediğiniz bir husus varmıdır ?
Lenovo G580 BIOS Güncellemesi

BIOS menüsüne girdim. Exit kısmında şu seçnekler vardı;
-Exit saving changes
-Exit discarding changes
-Discard changes
-Save changes
-Load default settings
-OS optimized default Win8/64

Birde aşağıda f9 setup default var. Benim ilgilenmem gereken kısım burası ise hangi seçneği seçmem gerek güncelleme yaptıktan sonra?

İşlemcimi değiştirdim. Yardımlarınız için teşekkürler. Başka işlemcisini değiştirmek isteyenler için rehber hazırlayacağım. Karşılaştığım sorunları tereddütlerimi ve benzeri yaşadığım her şeyi başkalarına aktarmak istiyorum, sizce nasıl olur? Son olarak güzel olur derseniz bu konu içindemi hazırlayayım yeni konumu açayım?

Selamın Aleyküm Benimde Laptopum G580 ama bende i3-3120m var bende işlemci değişikliği olurmu olursa en fazla hangi işlemciyi takabilirim

Selamın Aleyküm Benimde Laptopum G580 ama bende i3-3120m var bende işlemci değişikliği olurmu olursa en fazla hangi işlemciyi takabilirim
Merhabalar bende bu konuyu oldukça araştırdıktan sonra soket ile uyumlu işlemciler listesini iyice inceledim, kendi casper laptopum iyice sıkıntılar çıkarmaya başladıktan sonra eşimin eski laptopu lenovo g580 pentium 2020m işlemcili laptopun işlemcisini kendi i7 2630qm işlemci ile değiştirdimm. Kendi ram ve ssd lerimi de lenovoya taktım, şu an sıkıntısız çalıştırıyor, oldukça da hızlı ve seri. Gözle görülürbir problem yok, sadece lenovoda kasayı açıp işlemciye ulaşmak çok uğraştırıcı casperda ise tam tersineydi. Kendi adıma laptop alma olayını bir süre daha erteleyebilmiş olmak sevindirici oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı