Lenovo G580 yük altında kendiliğinden kapanıyor

Umutiko

Hectopat
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD
Bilgisayarda genel olarak gündelik ofis işlerini yaparken kediliğinden kapanıyor. Kullanmaya başlayınca bazen yarım saat sonra bazen bir saat sonra kapanıyor. Yük altına alıp stres testi yaptım fakat her şey %100 kullanımda olmasına rağmen direkt kapanmıyor, ne zaman kapanacağı belli olmuyor. Kapanırken güç ışığı kapanıp 20-30 saniye sonra kendine geliyor, bazen kendiliğinden açılıyor bazen de kendim manuel açmak zorunda kalıyorum. Sürekli olarak şarja bağlı durumda ve batarya da bir sorun yok kesin eminim. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Muhtemelen termal bakım zamanı gelmiştir bir macun alıp fan temizliğini yaparsanız düzelmesi gerekir ama eğer sıcaklık değerleriniz yüksekse. Başka problemde olabilir bu sebeple ilk olarak sıcaklık değerlerinizi paylaşın.

Muhtemelen termal bakım zamanı gelmiştir bir macun alıp fan temizliğini yaparsanız düzelmesi gerekir ama eğer sıcaklık değerleriniz yüksekse. Başka problemde olabilir bu sebeple ilk olarak sıcaklık değerlerinizi paylaşın.
Sıcaklık değerlerinde hiçbir sorun yok bilgisayar yük altında 50-60 derece arasında çalışıyor ben de böyle düşünmüştüm fakat sorunun bundan olucağını sanmıyorum

Geri
Yukarı