Lenovo G750 Laptop Klavye Sorunu

2gayrock

Centipat
Merhabalar sevgili Technopat üyeleri,
Kullanmakta olduğum Lenovo G750 laptop modelinde klavye sorunu yaşıyorum. Klavyedeki (Q Klavye) ''2,s,w'' tuşları bazen çalışmıyor, bazen de sert basmam halinde çalışıyor. Sorunu anlayabilmiş değilim. Daha önce anakartım arızalandığı için tamire gönderdim ve sorun ondan sonra olmaya başladı. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınız modelde Lenovo Laptop bulunmamakta marka ve modeli doğru belirtin. Öncelikle tamire gönderdim dediğiniz yetkili servis miydi yoksa herhangi bir tamirci miydi? Eğer ucuza hallolsun diye yetkili servise vermediyseniz suç sizde. Anakart tamirinde bilgisayarın içini açarken klavyeyi de çıkarmaları gerekiyor. Bu işlem sırasında klavyenize bir zarar vermiş olabilirler. Bence çok zaman geçmediyse tekrar servise götürün ve durumu anlatın. Yetkili servis ise Lenovo teknik servisi ilgilidir büyük ihtimalle yaptıkları hatayı kabul edeceklerdir. Eğer çok zaman geçtiyse ve servis suçu kendi üstüne almayı kabul etmezse bilgisayarınızla uyumlu klavye modellerine internetten bakabilirsiniz.

Yazdığınız modelde Lenovo Laptop bulunmamakta marka ve modeli doğru belirtin. Öncelikle tamire gönderdim dediğiniz yetkili servis miydi yoksa herhangi bir tamirci miydi? Eğer ucuza hallolsun diye yetkili servise vermediyseniz suç sizde. Anakart tamirinde bilgisayarın içini açarken klavyeyi de çıkarmaları gerekiyor. Bu işlem sırasında klavyenize bir zarar vermiş olabilirler. Bence çok zaman geçmediyse tekrar servise götürün ve durumu anlatın. Yetkili servis ise Lenovo teknik servisi ilgilidir büyük ihtimalle yaptıkları hatayı kabul edeceklerdir. Eğer çok zaman geçtiyse ve servis suçu kendi üstüne almayı kabul etmezse bilgisayarınızla uyumlu klavye modellerine internetten bakabilirsiniz.
Laptop modeli G580 yanlış yazmışım özür dilerim. Laptopu kendi servisine göndermiştim. Tuşlar bazen çalışıyor, klavye soketinde sorun olabilir mi?

3 tuşun çalışmaması büyük ihtimalle membran ile ilgili, kartla temassızlık yapıyor olabilir. Sadece 3 tuşun çalışmamasının soketle ilgili olduğunu sanmıyorum. Kendi servisine götürdüyseniz tekrar götürün kendiniz bir şey yapmadan önce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı