Lenovo Gaming 3 Valorant'ta 90 FPS veriyor

TEK23

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 serisi bilgisayarda Valorant'ta düşük FPS alıyorum(başka bir oyun denemedim). Yani ben en düşük ayarlarda bile 80-90 arası FPS alıyorum ama internetteki testlerde 140-150 alıyor. Zaten bence de bu değerlere ulaşabilmesi gerekiyor. Bunun nedeni nedir sizce ve bunu nasıl çözebilirim? Bileşenler;
İşlemci: Intel i5 11300h.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650.
Bellek: 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 serisi bilgisayarda Valorant'ta düşük FPS alıyorum(başka bir oyun denemedim). Yani ben en düşük ayarlarda bile 80-90 arası FPS alıyorum ama internetteki testlerde 140-150 alıyor. Zaten bence de bu değerlere ulaşabilmesi gerekiyor. Bunun nedeni nedir sizce ve bunu nasıl çözebilirim? Bileşenler;

Unlost FPS arttırma yapmamış olman tabii ki. Şaka bir yana bunun bir sürü sebebi olabilir. Driverları güncelle, bilgisayarında yer kalmamışsa FPS bir hayli düşer, sistemde sorun olabilir, batarya ile duruyorsa elektriğe takın batarya yüzüne olabilir, sistemin sıcaklığı arttığı için olabilir. (laptop ise soğutucuları yılda 1 temizliğe gönder.) Şuanda aklıma bunlar geldi bir laptop için. Eğer burdan bir çözüm bulursan çözüm olarak işaretlerse sevinirim. 🙃 (Şimdi sisteme baktım 22.500tl ne? Laptopa o kadar para vermen bir hata ama yolculuk vs. işin varsa karışamam)

Arka planda birşeyler açık mı, sıcaklık değerlerin nasıl?

Unlost FPS arttırma yapmamış olman tabii ki. Şaka bir yana bunun bir sürü sebebi olabilir. Driverları güncelle, bilgisayarında yer kalmamışsa FPS bir hayli düşer, sistemde sorun olabilir, batarya ile duruyorsa elektriğe takın batarya yüzüne olabilir, sistemin sıcaklığı arttığı için olabilir. (laptop ise soğutucuları yılda 1 temizliğe gönder.) Şu anda aklıma bunlar geldi bir laptop için. Eğer buradan bir çözüm bulursan çözüm olarak işaretlerse sevinirim. 🙃 (şimdi sisteme baktım 22.500TL ne? Laptopa o kadar para vermen bir hata ama yolculuk vs. işin varsa karışamam)

Bilgisayarı yeni aldım sayılır 4-5 gün oluyor yani 470 GB boş yer var sıcaklık sorunu yok batarya ise prize takılı şekilde kullanıyorum fiyat ise o kadar değil siz herhalde üst modellerine bakmışssınız Amazon indiriminden 11000'e aldım.

Arka planda bir şeyler açık mı, sıcaklık değerlerin nasıl?

Arka planda açık olsa olmasa da böyle sıcaklık değerleri normal.

Merhaba bütün driverlar güncel ama yine de böyle ne yapabilirim?

Bilgisayarı yeni aldım sayılır 4-5 gün oluyor yani 470 GB boş yer var sıcaklık sorunu yok batarya ise prize takılı şekilde kullanıyorum fiyat ise o kadar değil siz herhalde üst modellerine bakmışssınız Amazon indiriminden 11000'e aldım.

Arka planda açık olsa olmasa da böyle sıcaklık değerleri normal.

Merhaba bütün driverlar güncel ama yine de böyle ne yapabilirim?

Hiç mavi ekran hatası ile karşılaştınız mı?

Eğer mavi ekran işe karşılaştıysan bana minidump dosyanı paylaşırsan yardımcı olabilirim.

Fps kısıtlanmış olabilir mi?

Fps kısıtlanmış olabilir mi?
Hayır değil

Evdeki Lenovo Thinkpad E15 laptopa da Valorant yükleyip denedim ve 180 FPS bile gördü ki harici bir ekran kartı olmamasına rağmen bellek ikisinde de aynı işlemci olarak da çok farkları yok ama Thinkpad de bu FPS'leri alıp diğer laptopta bu değerleri görememek garip.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı