Lenovo iade süreci nasıl işliyor?

cvr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde de bahsetmiştim. Özet geçeyim bilgisayarım ekran kartı tam performans vermiyordu. Vatan'a götürdüm pazartesi yetkili serviste idi ve Lenovo'nun sitesinden takip ediyordum işlemleri yurt dışından parça(lar) siparişi verildiği yazıyordu ve tahmini gelen vakit geçen cuma yani dündü ama gelmedi. Toplam 20 iş günü süre var yani şu an 15 kaldı ki Lenovo'nun sitesinde bir işlem güncellemesi yok. Sizce ne olur? Çok düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçenlerde de bahsetmiştim. Özet geçeyim bilgisayarım ekran kartı tam performans vermiyordu. Vatan'a götürdüm pazartesi yetkili serviste idi ve Lenovo'nun sitesinden takip ediyordum işlemleri yurt dışından parça(lar) siparişi verildiği yazıyordu ve tahmini gelen vakit geçen cuma yani dündü ama gelmedi. Toplam 20 iş günü süre var yani şu an 15 kaldı ki Lenovo'nun sitesinde bir işlem güncellemesi yok. Sizce ne olur? Çok düşünüyorum.

Hocam 20 güne kadar bekletme hakları var eğer 20 günü açarsa size yeni bir PC vermek zorundalar dert etmeyin.

Eğer parça siparişi geçildiyse iade edemiyorsunuz. (Yetkili servis bana böyle demişti) Zaten gelen her ürüne yurt dışından parça giriyorlar. Ellerinde parça var ise hemen onarıp gönderiyorlar. Yoksa parça bekleniyor. İade etmek istediğinizde garantiye iade etmek istediğinizi söyleyerek yolluyorsunuz. Sonra cihaz inceleniyor. Eğer iade onayı çıkarsa sizi bir temsilci arıyor. Bana 1 yıl servis uzatabiliriz iade etmezseniz teklifini sunmuşlardı. İade etmek istediğinizi teyit ettikten sonra iade için çıkan rapor yurt dışına yollanıyor. Orada imzalanıp tekrar İstanbul'a geliyor. Sonra size kargolanıyor. Siz de aldığınız yere götürüyorsunuz. İnternetten aldıysanız 1-2 hafta onlar bekletiyor yani çok uzun bir süreç oluyor.

Bize vatan da aldığınız kadar para iadesi de olabilir dendi aldığımız fiyat 15k ama PC şu an 25 ve üstü çok mağdur olurum böyle olursa.

Hocam böyle bir durumda yasal olarak size sormaları lazım para iadesi mi isterseniz yoksa yeni ürün mü verelim diye eğer şu an kullandığınız ürün daha aşağısı olmama şartı ile farklı bir model vermeliler eğer size sormadan paranızı iade ederlerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Hocam böyle bir durumda yasal olarak size sormaları lazım para iadesi mi isterseniz yoksa yeni ürün mü verelim diye eğer şu an kullandığınız ürün daha aşağısı olmama şartı ile farklı bir model vermeliler eğer size sormadan paranızı iade ederlerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

O aslında firmanın insafına kalıyor yeni ürün vermek zorunda değiller diye biliyorum.

Geri
Yukarı