Lenovo Ideapad 1 kısayol tuşları çalışmıyor

mehmetsalih63

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Laptopta kısayol tuşları çalışmıyor. Örneğin alt F4 bile olmuyor. FN tuşuna basılı sanki hep ne oyunlardaki tuş işlevlerini ne de masaüstündeki işlevleri kullanamıyorum. Sıfır alınan ürün. Alt F4 yapınca kapatma ekranı gelmiyor onun yerine mikrofonu açıp kapatıyor(FN basınca olması gereken basmadan oluyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Laptopta kısayol tuşları çalışmıyor. Örneğin alt F4 bile olmuyor. FN tuşuna basılı sanki hep ne oyunlardaki tuş işlevlerini ne de masaüstündeki işlevleri kullanamıyorum. Sıfır alınan ürün. Alt F4 yapınca kapatma ekranı gelmiyor onun yerine mikrofonu açıp kapatıyor(FN basınca olması gereken basmadan oluyor).

FN basılı tutup ESC basın. Düzelecektir yüksek ihtimalle. Ya da FnLock yazılı tuş hangisiyse FN + O tuşa basarsanız çözülecektir. Genelde ESC'de oluyor o yüzden ESC dedim.

BIOS ayarlarında "Action keys mode" gibi bir ayar olması gerek, en azından benim Hp bilgisayarımda var, o ayarı disabled yaparsanız bu sefer alt f4 e bastığınız zaman uygulamayı kapatır, fn tuşuna basarak yaparsanız mikrofonu açıp kapatır. :)

BIOS ayarlarında "Action keys mode" gibi bir ayar olması gerek, en azından benim HP bilgisayarımda var, o ayarı disabled yaparsanız bu sefer alt F4'e bastığınız zaman uygulamayı kapatır, FN tuşuna basarak yaparsanız mikrofonu açıp kapatır. :)

Hocam cihaz üzerinde FN kilitlemek için bir kısayol tuşu mutlaka vardır. Siz de kontrol ederseniz işinizi hızlandırır, kullanışlıdır.

4 seneden fazladır kullanıyorum şu ana kadar bulamadım. :D

Tam modeli ne hocam cihazınızın? Yazıyormuş zaten ben bir inceleyip geri döneyim size.

4 seneden fazladır kullanıyorum şu ana kadar bulamadım. :D

Hocam HP'nin birçok modelinde FN+ Sol Shift olarak gözüküyor ama sanırım sizin cihazınız HP için bu devir başlamadan önce piyasaya çıkan bir cihaz, o yüzden üzerinde yok gibi duruyor.

Lenovo'da genel olarak esc'de bu tuş hocam bios kullanmadan halledebilirsiniz siz. @mehmetsalih63

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı