Lenovo Ideapad 110 Notebook'a ekran kartı takmak

Merhabalar. Benim Lenovo Ideapad 110 i3 6.nesil bir Notebook'um var ve Intel HD Graphics 520 ekran kartına sahip. Ben bu ekran kartının yanı sıra ikincil bir tane daha eklemek istiyorum. Öte yandan benim Notebook'ta ekran kartı için ayrılmış alan da bu işlem lehimleme yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Son olarak yukarıda bahsettiğim modele uygun hangi model AMD veya NVIDIA ekran kartı takılabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

MXM girişi uysa bile Windows kartın donanım kimliğini bulamıyor ve grafik kartına uyumlu bir BIOS atmak zorunda kalıyorsunuz.

Sadece mini PCI Express üzerinden takabilirsiniz ama Wi-Fi kartı iptal olur. Oyun oynayacaksanız cihaza RAM taakviyesi yapmalısınız. Ekran kartını bağladığınızda işlemci onu besleyemeyecektir. Bu durumda (sadece bazı laptoplarda değişebilir) işlemcinizi aynı soket yapısına sahip i7 bir işlemci ile değiştirmeniz gerekecek. Değişse bile 3. nesil bir i7 işlemci ancak RX550'yi rahat besleyebilir, bu durumda yaptığınız iş anlamsız olacak çok masraf ederek değersiz bir bilgisayar elde edeceksiniz.

Peki arkadaşlar harici SSD ve 4 RAM takviyesi yapsam nasıl sonuçlar alabilirim bu konudaki düşünceniz nedir ekran kartım FPS oyunları için çok iyi değil RAM ve SSD işimi görür mü?

Peki arkadaşlar harici SSD ve 4 RAM takviyesi yapsam nasıl sonuçlar alabilirim bu konudaki düşünceniz nedir ekran kartım FPS oyunları için çok iyi değil RAM ve SSD işimi görür mü?

RAM FPS arttırmaz sadece dropların önüne geçer, SSD cihazın hızını arttırır bu da oyunların daha çabuk açılması, Windows'un daha hızlı açılmasını sağlar. O bilgisayarda oyun oynanmaz webde gezinmek için.

Cihazı günlük işleriniz için kullanacaksanız SSD takabilirsiniz. Windows 10 ise 4 GB daha RAM eklemenizi öneririm. Win 8 ise RAM'e gerek yok. Bence durumunuz var ise cihazı atıp 8.000 TL civarına Monster Abra almalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı