Lenovo Ideapad 3 135W adaptör değişimi

Rhombeuz

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Gecen hafta buradan arkadaşların uyarması ile Dell G15 modelinden vaz geçip Lenovo idea pad 5600h 3050 Ti model laptop satın aldım.
1 haftalık kullanimda 2 şey beni rahatsiz etti.

Ilk olarak şu an aydin'dayim ve burasi 40-42 dereceleri görüyor. Klavyenin birçok bölgesi, klavyenin üst tarafindaki plastik kısim yüksek derecelere çıkıyor. Fanı çalışmayan ancak PC yüksekte tutan bir soğutucum var. Laptop PC'ler biraz sıcağı seviyorlar da bu fazla mi bilemiyorum. Isı değerlerine baktim, değerler normal. Valorant'ta işlemci 70 üzeri çıkmiyor.

2. mesele de meşhur 135W adaptör! Evet problem var. Ben şu an Valorant ve cabal oynuyorum. Bunlar basit oyunlar. Elektriğe bağlı halde pil şarjı düşüyor. Bende ençok %95 düştü ancak pil eskidikçe bu sorun büyüyecektir.

Servisi arayip meseleyi anlattım. Zaten biliyorlar ama nedense bu konu düzeltilmiyor. Bugün daha 1 haftalik cihazimin 135W adaptörünü servise yolladım. 170W ile değiştirecekler bakalim ne kadar süre bekleyeceğim. Buradan konuyu sizlerle paylaşacağim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kaç Watt? NVIDIA denetim masasında ne gözüküyor?

135W koymaları cidden saçmalık.
Hocam bugun ayakkabı kutusunda 135w adaptörü gönderdim. Pc kendisinide isteselerdi göndermezdim. Gittiği yere kadar 135w takılırdım. Bu kadar büyük bir saçmalık bu firmaya tabiki yakışmıyor. Ben şimdi neden uğraşıyorum neden bekliyorum? Umarim saçma bir sonuç çıkmaz sonunda. Mesela bu adaptör sağlam diyerek geri yollamazlar. Forumda 3060 olanlarda sorun yok yazmışlar. Yok çunkü 170w adaptör çıkıyor kutudan.

Hocam bugun ayakkabı kutusunda 135w adaptörü gönderdim. Pc kendisinide isteselerdi göndermezdim. Gittiği yere kadar 135w takılırdım. Bu kadar büyük bir saçmalık bu firmaya tabiki yakışmıyor. Ben şimdi neden uğraşıyorum neden bekliyorum? Umarim saçma bir sonuç çıkmaz sonunda. Mesela bu adaptör sağlam diyerek geri yollamazlar. Forumda 3060 olanlarda sorun yok yazmışlar. Yok çunkü 170w adaptör çıkıyor kutudan.
İnşallah hocam.

3060 olanlarda sorun yok değil :) 170 watt çıkıyor ama bizde de batarya pili düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı