Lenovo Ideapad 3 ekranı anlık parlayıp düzeliyor

Hypeax

Hectopat
Merhaba. Lenovo Ideapad 3 markalı bir laptop aldım. 16 inç IPS wuxga diye geçen modellerden biri. Dizi izlerken şimşek çakarmış gibi ekranım bir anda parlayıp normale dönüyor. Bunu sürekli yapmıyor. Anlık harekette, fareyle oynayınca vb durumlar olunca yapıyor. Neden oluyor bilmiyorum bilen ya da aynı durumu yaşayan varsa bilgilendirsin. Video çekmiştim görüntüleri oradan ekran resmi alarak kaydettim. @Astiva @Artoria Pendragon

Bilgisayarımın modeli bu. İndirimde görünce arkadaş tavsiyesiyle aldım. Çok fazla oyun oynamıyorum, daha çok logo tasarımı, kıyafet tasarımı tarzı şeyler yapıyorum yeterli geleceğini düşünerek aldım. Ama böyle bir şeyle karşılaşınca bir tırsmadım değil.

Sadece Google Chrome'da yapıyor onu şu an fark ettim. Birçok yerde denedim ama sadece Chrome da oldu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.34.55.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.34.55.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 41
  • WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.34.57.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.34.57.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 36
  • WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.35.27.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 06.35.27.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi, farklı tarayıcı ile dener misin? Bu modelde dediğiniz gibi bir sorun yaşayan bulamadım internette.

Windows Edge de denedim ve Chrome da yaşadığım sorunu yaşamadım. Chrome'u daha çok sevdiğim için büyük ihtimalle Chrome'u silip tekrar kuracağım. Çok teşekkür ederim başka yerlerde tekrar ederse bu konu altında açıklama yaparım. Hayırlı geceler diliyorum ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Hocam sorun muhtemelen Chrome kaynaklı değil. Aynı cihazın i5 12500H'lı modeline sahibim ve aynı sorunu bende yaşıyorum. Ama bendeki parlama sizinki kadar çok olmuyor.

Hocam sorun muhtemelen Chrome kaynaklı değil. Aynı cihazın i5 12500H'lı modeline sahibim ve aynı sorunu bende yaşıyorum. Ama bendeki parlama sizinki kadar çok olmuyor.
Bahsettiğiniz modelden bende sipariş verdim. Çok dert edilecek derecede bir sorun mu? Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Bahsettiğiniz modelden bende sipariş verdim. Çok dert edilecek derecede bir sorun mu? Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Soruna çözüm bulamadım fakat bende ki durum sürekli yaşanmıyor. Sadece 2-3 saniye boyunca parlayan renkler tekrar eski parlaklığına dönüyor yani uzun süreli ve çok sık tekrarlayan bir durum değil. Hatta son 2 haftadır hiç olmadı diye diye hatırlıyorum.

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Soruna çözüm bulamadım fakat bende ki durum sürekli yaşanmıyor. Sadece 2-3 saniye boyunca parlayan renkler tekrar eski parlaklığına dönüyor yani uzun süreli ve çok sık tekrarlayan bir durum değil. Hatta son 2 haftadır hiç olmadı diye diye hatırlıyorum.

Ben sadece Chrome da yaşıyorum onun dışında olmadı. Ben de bayağı bayağı saliselik bir olay yaşanıyor. Başta korktum ama Chrome dışında yaşamadım öyle bir sorunu çok şükür.

Hocam, bende almayı düşünüyorum ama ram 1*16 mı yoksa 2*8 mi. 1*16 ise almayacağım, zaten maksimum bellek 16 gb diyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı