Lenovo Ideapad 3 Gaming nasıl?

Kemal Yeleri

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bir süredir hem 4K drone çekimlerimi editlemek hem de arada oyun oynamak için bir laptop arayışındayım. Fiyatının uygun olması sebebi ile Lenovo Ideapad 3 Gaming Ryzen 7 5800H RTX 3060 6 GB 16b RAM versiyonunu araştırıyorum. Önceki versiyonlarda fazla ısınma gibi sorunları olduğunu öğrendim. Yeni versiyonlarda fanlar iki tarafa alınmış ve ısı boruları geliştirilmiş gözüküyor.
Oynamak istediğim tek oyunda arada TV'ye bağlayıp msfs. Uçuş Simulator'lerinin sonsuz donanım gereksinimlerini biliyorum çok büyük beklentilerim yok o yüzden. Aklıma takılan konu ısınma olayı. Hepinizin fikri önemli olmak ile birlikte aramızda bu cihazı kullananlardan bilgi almak isterim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Lenovo Idepad 3 serisi Ryzen 7 4800H ve 1650ti modelini kullanıyorum. Son derece memnunum ısınma sorunu yaşamıyorum fan son derece sessiz boşta 38 40 oyunlarda 70 anlık 80 dereceyi görüyorum.

Malzeme kalitesi ve kullanılabilirliği çok iyi. Lenovo'nun Vantage uygulaması var oda çok iyi olmus ve güzel calısıyor. Aralıksız 1 yıldır kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Şuan cıkarmıs oldugu Ideapad serisi de eskisinin tüm eksikliklerinin ki ben görmedim ama giderilmiş ve toplanmış hali gibi. Çok satıyor ve tutuluyor.

Lenovodan eğer mümkünse bin kilometre uzak durmanızı öneririm. Onun yerine gerçekten oyun üzerine odaklı markalara bakabilirsiniz. Şahsen ben Lenovo YOGA530 14-IKB kullanıyorum, Ram ve SSD yükseltmesi yaptım fakat sonradan aldığıma pişman oldum çünkü bu fiyata Âlası bulunurdu.

Hocam tablet PC ile Gaming PC yi kıyaslamaya çalışıyorsunuz şuan ek olarak core i5 8250U ve onboard grafik birimi ile hangi oyunları oynayabileceğinizi düşündünüz ?

Ben öyle iyi oyunlar oynayabileceğimi söylemedim ürünlerin fiyatına göre düşük olduğunu belirttim. Genel olarak gördüğüm fiyatlara başka markalarda daha iyi modeller alınabiliyor. Bende i5 ile adam gibi oyun oynanmadığının 2 senedir farkındayım.

4800H+1650ti modelinden 5600H+3050ti modeline geçiş yaptım.
Evet fanlar çift taraflı hale getirilmiş ve daha güçlü fanlar kullanılmış haliyle fan sesi de tam yükte artmış lakin soğutma açısından 4800H ile en fazla 80 görüyordum 5600H ile 90 dereceyi görüyorum. Yine aynı şekilde boştaki sıcaklıklar arasında da 10 derece fark mevcut.
Eğer 512 Gb model alınacaksa yükseltme işi biraz sıkıntılı. Çünkü diğer boşta kalan M2 ssd yuvası 2242 boyutunda ve bu boyut için seçenekler kısıtlı 128GB ve 256GB bulunabiliyor anca. Eski versiyonda iki yuva da standart 2280 boyutundaydı.
Eski versiyonda harici monitör bağladığında dahili gpu devre dışı kalıyor görüntüyü Nvidia üstleniyordu haliyle performans artıyordu, yeni versiyonda hdmi çıkışı görüntüyü dahili gpu üzerinden vermeye devam ediyor.
Bu saydıklarım haricinde f/p olarak oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Hocam daha iyi fiyatlara daha iyi ürünler var ise önerebilirsiniz en azından bizde fikir sahibi oluruz

Hocam Lenovo Idepad 3 serisi Ryzen 7 4800H ve 1650 Ti modelini kullanıyorum. Son derece memnunum ısınma sorunu yaşamıyorum fan son derece sessiz boşta 38 40 oyunlarda 70 anlık 80 dereceyi görüyorum.

Malzeme kalitesi ve kullanılabilirliği çok iyi. Lenovo'nun Vantage uygulaması var oda çok iyi olmus ve güzel calısıyor. Aralıksız 1 yıldır kullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Şu an cıkarmıs oldugu Ideapad serisi de eskisinin tüm eksikliklerinin ki ben görmedim ama giderilmiş ve toplanmış hali gibi. Çok satıyor ve tutuluyor.

Merhabalar, 2 gün önce ben de bu kasa bir laptop aldım 3050 Ti var içerisinde gayet sessiz çalışıyor fakat LoL de istediğim FPS'i vermedi. Büyük ihtimalle benim bir hatam var ama yine de sormak istedim sen LoL oynuyorsan 1650 Ti ile nasıl FPS değerleri alıyorsun?

Merhabalar, 2 gün önce ben de bu kasa bir laptop aldım 3050 Ti var içerisinde gayet sessiz çalışıyor fakat LoL de istediğim FPS'i vermedi. Büyük ihtimalle benim bir hatam var ama yine de sormak istedim sen LoL oynuyorsan 1650 Ti ile nasıl FPS değerleri alıyorsun?
Maalesef LoL oynamadım. Forza Horizon 5 de Yüksek ayarlarda 90 World Of Tanks da 160 FPS alıyorum

Ben öyle iyi oyunlar oynayabileceğimi söylemedim ürünlerin fiyatına göre düşük olduğunu belirttim. Genel olarak gördüğüm fiyatlara başka markalarda daha iyi modeller alınabiliyor. Bende i5 ile adam gibi oyun oynanmadığının 2 senedir farkındayım.

Sizin modelinizin fiyatında daha iyi ürünler var. Bu cihaz bu fiyatta en iyilerinden.

Geri
Yukarı