Lenovo Ideapad 3 harici monitör düşük FPS

MertDogan94

Kilopat
Yer
Kocaeli
RAM
16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5600X
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi harici monitöre bağladığımda bayağı düşük FPS alıyorum. Driverlar güncel versiyon. Monitöre bağlamayınca FPS değerlerinde sorun yok LoL'de sabit 144 FPS alıyorum ama monitöre bağladığımda (27" 1080p HDMI 75Hz Dell) 60-80 FPS arası alıyorum. BIOS ayarlarından dahili grafik kartını devre dışı bıraktım Driver'ı bile yüklü değil ama niye böyle olduğunu anlamıyorum açıkçası.
Görüntüyü sadece monitöre verip laptop ekranını kapatmayı da denedim ama çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam deneyemedim ama bios ayarında switcable graphics var o disable zaten. Aygıt yöneticisinden amd graphics'i devre dışı bırakınca monitör görüntüyü kesiyor :) sanırım çözülecek bir şey değil böyle yapılmış bu laptop doğru mudur?

Sorunu çözebildiniz mi? Bende harici monitör bağlamayı düşünüyorum ekran 120 Hz 144 Hz monitör bağladığım da performans kaybı yaşayacağım anlaşılan.
AMD Driver'ı yükledim öyle kullanmak gerekiyor performansta çok az bir düşüş oluyor. Benim bağladığım monitör 75 hz. LoL oynarken 144 alıyorum ama bazen 130lara gerileyebiliyor. Aşırı bir kayıp almazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı