Lenovo Ideapad 3 oyuna girince internet yavaşlıyor

Eaglost

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, 3 gündür bir sorunla uğraşıyorum. Bilgisayarımı açtım Apex Legends'a girdim ve Discord'u açtım. %30'u aşan düzeylerde paket kaybım vardı.

Bilgisayarımda yüklü uygulaması olan Speedtest üzerinden hızımı ölçtüğümde (oyunda iken) hızım download: 10 Mbps ve upload: 0.30 Mbps düzeylerindeydi. Türk Telekom kaynaklıdır diye düşündüm ve ertesi gün düzelir dedim fakat öyle olmadı. Ertesi gün de aynı sıkıntı vardı. Oyunda olmadığım zaman bilgisayardan da telefondan da hızım download: 30 Mbps ve upload: 8 Mbps şeklinde. Oyuna girdiğimde ise telefonda sonuç yine 30-8 şeklinde fakat bilgisayarda 10-0.30 Mbps.

Dün akşam modeme reset attım. Wi-Fi şifresi vs sıfırlanmış oldu ve hata düzeldi. internetim oyuna girince yavaşlamıyordu. Fakat bu sabah yine aynı şey oldu ve internetim yavaşlıyor. Sorun internet kaynaklı diye düşündüm ama oyundayken telefondan ölçtüğümde değerlerin yüksek olması bilgisayarda bir sıkıntı olduğunu düşündürdü. Laptopuma telefonun internetini paylaştım yani mobil veriyi yine hızım düştü. Yani oyuna girdiğimde bilmediğim bir sebepten ötürü bilgisayar internetimi kısıtlıyor. Yardımcı olabilecek var mı acaba?
Laptop: Lenovo Ideapad 3.
İnternet: Türk Telekom.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı