Lenovo Ideapad 310 15ikb RAM Takviyesi

Emin23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda RAM'in CS:GO, GTA 5 tarzı oyunlarda biraz eksik kaldığını düşünüyorum. Araştırdığımda maximum 12 GB RAM olabildiğini öğrendim şu anda 4 GB dahili+4 GB harici RAM vari, harici 4 GB yerine 8 GB RAM eklemek istiyorum hangi RAM'i almam gerekiyor? Ayrıca SSD'de eklemek istiyorum 480GB üstü bir SSD'de önerebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Ek olarak bir soru: İşlemcim olan intel core i5 7200U'nun 32gb ram desteklediğini gördüm fakat neden laptopum 12gb destekliyor?

Dosya Ekleri

• CPU.png
    CPU.png
    322 KB · Görüntüleme: 100
  • SPD.png
    SPD.png
    326,7 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
8 GB DDR4 2400 MHz CL17 SODIMM bellek alacaksınız. Anakartınız en fazla bu kadar ram destekliyordur, o yüzden işlemciniz desteklese bile 32 GB kullanamazsınız. SSD olarak Samsung, WD veya bütçenize göre bir model tercih edebilirsiniz.

8 GB DDR4 2400 MHz CL17 SODIMM bellek alacaksınız. Anakartınız en fazla bu kadar ram destekliyordur, o yüzden işlemciniz desteklese bile 32 GB kullanamazsınız. SSD olarak Samsung, WD veya bütçenize göre bir model tercih edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, dediğiniz özelliklerde şöyle uygun bir ram buldum; Crucial Basics 8 GB 2400 MHz DDR4 SODIMM CB8GS2400 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu marka iyi midir bir sorun çıkartır mı veya bunun yerine 2. el samsung ram mi almak mantıklı

Yeni konular

Geri
Yukarı