Lenovo Ideapad 310 Linux kurulumu

Windows 10 kullanıcısı olarak çok sıkıntı yaşarmıyım Linux kurarsam ve çok Linux bilmeyen, sadece güzel göründüğü için ve hız için geçen biri için en iyi Linux sürümü hangisidir? Çok bilmiyorum kusura bakmayın ondan böyle detaylı öğrenmek istiyorum.
Eğer Windows 10 tarzında bir şey istiyorsanız Linux Mint Cinnamon bakabilirsiniz. korkmanıza gerek yok normal Windows 10 kurulumu gibi next next yaparak kurabiliyorsunuz.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Şey, şuan canlı derslerden falan atmıyacağım, sorun olmazsa discordunuzu alabilme şansım var mı? Atacağım zaman sorunum olursa, küçük küçük sormak isterim de. Çok teşekkür ederim.
@Arsenik @Dengesiz Kokarca
Maalesef kişisel bilgilerimi paylaşmıyorum hocam ama buraya konu açarsanız seve seve yardım ederiz hep birlikte. :)

Çok teşekkürler arkadaşlar. Şey, şuan canlı derslerden falan atmıyacağım, sorun olmazsa discordunuzu alabilme şansım var mı? Atacağım zaman sorunum olursa, küçük küçük sormak isterim de. Çok teşekkür ederim.
@Arsenik @Dengesiz Kokarca

Soracağın bütün soruların cevabı burada, burada ve burada canlı ortama geçtiğinizde bu sayfaları açın ona bakarak kurulumu yapın. Bu üç bağlantı sayesinde kimseye bir şey sormadan yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı