Lenovo Ideapad 310 nasıldır?

İyi bir işlemci değil hocam ayrıca harici GPU'da yok işlemcinin içinde bulunan HD Graphics ise tam anlamıyla bir çöp oyun oynayamazsınız, grafik gerektiren işlerde de yetmez. Bu bilgisayar sadece video izleme odaklı olabilir.
Anladım. Hazırlığı çıkarsın güzel bir laptop bakarız o zaman.
Peki bu Monster Notebook'lar ya da MSI falan mühendislik programları için yeterli olur mu? Donanımları sağlam onların.

Anladım. Hazırlığı çıkarsın güzel bir laptop bakarız o zaman.
Peki bu Monster Notebook'lar ya da MSI falan mühendislik programları için yeterli olur mu? Donanımları sağlam onların.
Olur hocam bütçenize göre laptop bakabiliriz burada. Mühendislik programları için grafik kartı çok önemli. Ben 2011 model GT 540M kartlı laptopla bile hala çoğu çizim, tasarım programını rahat çalıştırıyorum.

Anladım. Güzel bir notebook alırız artık, hazırlığı bitirsin. Monster ya da MSI iş yapar mı mühendislik programları açısından sizce?

MSI daha iyidir ama Monster daha uygundur. Yani Monster almak daha mantıklı. MSI daha çok oyun için uygun olur. Monster ya da ASUS ROG serisi düşünülebilir. Bana göre Monster fiyat performans ürünü üretiyor.

Olur hocam bütçenize göre laptop bakabiliriz burada. Mühendislik programları için grafik kartı çok önemli. Ben 2011 model GT 540M kartlı laptopla bile hala çoğu çizim, tasarım programını rahat çalıştırıyorum.
Aynen. Mesela benim bilgisayarım Abra A5 v15.4. GTX 1050 ekran kartı var 3 GB. 8 GB' ram vs. Öyle bir pc mühendislik için yeterli olur mu yoksa bütçeyi daha da artırmak mantıklı mı?
Bir de şunu sorayım. Monster Notebook çalışanı bilgisayarınızın RAM'ini 8 değil 16 yaparsanız bilgisayar rahatlar ısınma sorunu açısından vs. dedi. Sizce yaptırmalıyım mantıklı olur mu?

Aynen. Mesela benim bilgisayarım Abra A5 v15.4. GTX 1050 ekran kartı var 3 GB. 8 GB' RAM vs. öyle bir PC mühendislik için yeterli olur mu yoksa bütçeyi daha da arttırmak mantıklı mı?
Bir de şunu sorayım. Monster notebook çalışanı bilgisayarınızın RAM'ini 8 değil 16 yaparsanız bilgisayar rahatlar ısınma sorunu açısından vs. dedi. Sizce yaptırmalıyım mantıklı olur mu?

Yeterli olur işinizi görür o ama RAM'i 16 GB yapinca daha az ısincağini sanmıyorum.

Aynen. Mesela benim bilgisayarım Abra A5 v15.4. GTX 1050 ekran kartı var 3 GB. 8 GB' ram vs. Öyle bir pc mühendislik için yeterli olur mu yoksa bütçeyi daha da artırmak mantıklı mı?
Bir de şunu sorayım. Monster Notebook çalışanı bilgisayarınızın RAM'ini 8 değil 16 yaparsanız bilgisayar rahatlar ısınma sorunu açısından vs. dedi. Sizce yaptırmalıyım mantıklı olur mu?
Öncelikle GTX 1050 iş görür mühendislik anlamında. İ7 olursa da işlemci olarak rahat çalıştırır programları. Ram sadece ekstra yükü azaltır yine sistemi hafifletir bir nevi bütçenizde uygunsa ekletebilirsiniz 🙂 Yine de 8'de yeterli.

Aynen. Mesela benim bilgisayarım Abra A5 v15.4. GTX 1050 ekran kartı var 3 GB. 8 GB' RAM vs. öyle bir PC mühendislik için yeterli olur mu yoksa bütçeyi daha da arttırmak mantıklı mı?
Bir de şunu sorayım. Monster notebook çalışanı bilgisayarınızın RAM'ini 8 değil 16 yaparsanız bilgisayar rahatlar ısınma sorunu açısından vs. dedi. Sizce yaptırmalıyım mantıklı olur mu?

Bence mantıklı değil. Bilgisayar daha çok işlemciden kaynaklı ısınır. Program kullanırken ya da oyun oynarken görev yöneticisinden RAM kullanımına bakabilirsiniz. Eğer 4 GB kullanıyorsa 4 GB boşta demektir. Yani yetiyor da artıyor demektir ki bence durum böyle. 8 GB RAM yeterlidir gözümde. Ne kadar RAM, o kadar performans diye bir şey yok. Kullandığım laptop ta 8 GB RAM vardı. Ben de aynı düşünceyle 8 GB daha ekleme yaptım. Performans artışı olmadı. Eskiden nasılsa, şimdi de öyle. Çalışırken 10 GB RAM tüketen bir uygulama kullansam evet ama çoğu en fazla 4-5 GB kullanıyor, arka plan uygulamaları dahil. Yani RAM 8 GB bence gayet yeterli.

Geri
Yukarı