Lenovo Ideapad 310 RAM takviyesi

Enes.erden

Decapat
SPD kısmında 4 tane boş slot gösteriyor, diğer konulardan baktığımda herkesin bu 4 taneden 1 tanesi dolu oluyor. Yanlış yerden mi bakıyorum sıkıntı sizce nerede, ayrıca bilgisayarım 4 GB RAM, Lenovo Ideapad 310, 64bit. Bu bilgisayarın RAM'ini 16 GB yapmak istiyorum, 16 GB yaptığım zaman bilgisayarda bir arıza vs meydana gelir mi?

Yukarıda bahsettiğim olay bu arkadaşlar. 4 slot boş gösteriyor, hiçbiri dolu değil.

Ekran Alıntısı.JPGspd.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim bildiğim kadarıyla standart 2 slot bulunuyor genelde. Mesela ideapad 320 modellerinde 2 slot var diye bilgim var. Bende 4+8 takılı şekilde (stok-fabrikadan). Anakartın iki yüzeyinde ram takılacak yer oluyor ideapad olan cihazlarda normalde. Bellek frekans hızına vs. dikkat edin aynısı olması ideal çözüm olacaktır.
Benim bildiğim kadarıyla standart 2 slot bulunuyor genelde. Mesela ideapad 320 modellerinde 2 slot var diye bilgim var. Bende 4+8 takılı şekilde (stok-fabrikadan). Anakartın iki yüzeyinde ram takılacak yer oluyor ideapad olan cihazlarda normalde. Bellek frekans hızına vs. dikkat edin aynısı olması ideal çözüm olacaktır.

Çözüm
Aynısına dikkat ediyorum ,direkt olarak bilgisayar özelliklerinden baktım aynı seri numaralı olanından almaya çalışacağım.Ama uygulamada baktığım kadarı ile 4 slot boş gösteriyor sen 2 tane olduğunu söylüyorsun bunu nereden kontrol edebilirim.

Teşekkürler cevap için.! tane boş slot varmış arka kapağı açınca gördüm,1 tane 4 GB RAM alıp 8 GB ye çıkardım Ram kapasitesini.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı