Lenovo Ideapad 320-15 ast Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 sürücüleri

HalilGuy

Decapat
Daha fazla  
Anakart: Lenovo Ideapad 320-15 ast.
İşlemci: AMD A9 9420 APU.
Ekran kartı: AMD Radeon R5.
Ekran kartı: AMD Radeon 530.

Windows 10'da sürücülerimin hepsini yüklüyor, ama Windows 7 ve Windows 8.1'de hiçbir sürücümü otomatik ve Windows Update'de yüklemiyor.
4 GB RAM'im var o yuzden Windows 8.1 kullanmak istiyorum ama sürücülerimin hiçbirini yüklemiyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Windows 10'da sürücülerimin hepsini yüklüyor, ama Windows 7 ve Windows 8.1'de hiçbir sürücümü otomatik ve Windows Update'de yüklemiyor.
4 GB RAM'im var o yuzden Windows 8.1 kullanmak istiyorum ama sürücülerimin hiçbirini yüklemiyor lütfen yardımcı olur musunuz?
Aynı sorun bende de var. Bi çözüm bulabildiniz mi acaba

AMD Radeon 530 için Win 8.1 sürücüsü yok. İşlemciniz için de 8.1 sürücüsü yok. Win 10'a geçmekten başka çareniz yok.

Sadece driver boosterda bulabildim ben Windows 8.1 sürücülerini, Lenovo'nun kendi sitesinde veya AMD'nin sitesinde yok. 2017 2018 sürücülerini indiriyor Driver Booster.
Evet dediğiniz gibi driver booster ile driverları kurdum çalışıyor şu an. Ama üstte de yazıldığı gibi işlemci için güncelleme yapmadı. Yapacak bişey yok çünkü HDD ve 4 GB ram ile Windows 10 kullanmak imkansız gibi bişey. SSD yükseltmesi yapılana kadar bu şekilde devam

Evet dediğiniz gibi Driver Booster ile driverları kurdum çalışıyor şu an. Ama üstte de yazıldığı gibi işlemci için güncelleme yapmadı. Yapacak bir şey yok çünkü HDD ve 4 GB RAM ile Windows 10 kullanmak imkansız gibi bir şey. SSD yükseltmesi yapılana kadar bu şekilde devam

İşlemcinin güncelleme yapilmasina gerek yok zaten Windows 10'da da aygit yoneticisinde 2009 yaziyor, yani normal. Bende cok ugrasmistim Windows 8.1'le.

İşlemcinin güncelleme yapilmasina gerek yok zaten Windows 10'da da aygit yoneticisinde 2009 yaziyor, yani normal. Bende cok ugrasmistim Windows 8.1'le.
Ama Windows 8.1 e geçtiğimden beri "Bilgisayarınızda Windows un en son sürümü için tasarlanmış bir işlemci kullanılmaktadır. İşlemcinin şu anda kullandığınız Windows sürümü ile kullanımı desteklemediğinden sisteminiz önemli güvenlik güncelleştirmelerini kaçıracaktır" diye uyarı verip duruyor.

Ama Windows 8.1'e geçtiğimden beri "bilgisayarınızda Windows'un en son sürümü için tasarlanmış bir işlemci kullanılmaktadır. İşlemcinin şu anda kullandığınız Windows sürümü ile kullanımı desteklemediğinden sisteminiz önemli güvenlik güncelleştirmelerini kaçıracaktır" diye uyarı verip duruyor.

AMD A9 9420 islemcizi Windows 10 icin tasarlanmistir diyor yani, Windows 8.1 icin degil. Sadece guvenlik guncellemelerini alamiyacaksin. Ben Windows 8.1 ghost specre kullaniyordum eskiden,bosta 700-800 MB RAM kullaniyor. Modlu Windows'lara karsi korkunuz yoksa tabii.

1662461492339.png

Böyle bir yer var ama bu Radeon R5 ekran kartını gücellemek içindir.

AMD A9 9420 islemcizi Windows 10 icin tasarlanmistir diyor yani, Windows 8.1 icin degil. Sadece guvenlik guncellemelerini alamiyacaksin. Ben Windows 8.1 ghost specre kullaniyordum eskiden,bosta 700-800 MB RAM kullaniyor. Modlu Windows'lara karsi korkunuz yoksa tabii.

Eki Görüntüle 1509028

Böyle bir yer var ama bu Radeon R5 ekran kartını gücellemek içindir.
Yok daha önce hiç modlu Windows kullanmadım. Zaten en kısa sürede bi SSD alıp tekrar Windows 10 a geçmeyi düşünüyorum. Belki +4 GB ram takviyesi de yaparım. Yardımınız için teşekkürler

Yok daha önce hiç modlu Windows kullanmadım. Zaten en kısa sürede bir SSD alıp tekrar Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum. Belki +4 GB RAM takviyesi de yaparım. Yardımınız için teşekkürler

Benimkiyle seninki aynı modelse, 2 slot yok laptopta 1 slot var ben 8 GB RAM takabildim.

Geri
Yukarı