Lenovo ideapad 320-15IKB RAM yükseltme yapılabilir mi?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar arkadaşlar yukarıdaki bilgisayara sahibim 8GB RAM var buna RAM takviyesi yapılabilir mi? Bir de arkadaşlar çok saçma olacak ama işlemci değişimi olamaz değil mi?
Bilgisayar özellikleri:
  • İntel i5 8250U
  • AMD Radeon 530
  • İntel graphic ekran kartı
Model: 81BT001FTX

Merhabalar arkadaşlar yukarıdaki bilgisayara sahibim 8GB RAM var buna RAM takviyesi yapılabilir mi? Bir de arkadaşlar çok saçma olacak ama işlemci değişimi olamaz değil mi?
Bilgisayar özellikleri:
  • İntel i5 8250U
  • AMD Radeon 530
  • İntel graphic ekran kartı
Model: 81BT001FTX
Kardeşim bende de aynı PC mevcut, ben de cevabı merakla bekliyorum :) Bir de sen ne kadara aldın? ek olarak bildiğim kadarıyla bunlarda işlemci gömülü. İnce bir tasarım yapabilmek için işlemcileri gömülü yapılıyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeşim bende de aynı pc mebvcut bende cevabı merakla bekliyorum :) bir de sen ne kadara aldın? ek olarak bildiğim kadarıyla bunlarda işlemci gömülü. ince bir tasarım yapabilmek için işlemcileri gömülü yapılıyor diye biliyorum
Hocam ben bunu tam olarak 14 Temmuz günü aldım, şaka değil 1.yılı olacak o zaman 3300 lira idi. Biz o gün indirim yakaladık 300 lira indirim ile 3000 lira tuttu, merak edip açtım konuyu. Siz ne zaman ve kaça aldınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben bunu tam olarak 14 temmuz günü aldım şaka değil 1.yılı olacak o zaman 3300 lira idi biz o gün indirim yakaladık 300 lira indirim ile 3000 lira tuttu merak edip açtım konuyu siz ne zaman ve kaça aldınız
Bende yaklaşık 6 ay öncesinde aldım ve bu pc yi almaya karar vermem 3 hafta sürdü. Sonrasında fiyat araştırması yapıp almam yaklaşık 1 ayı buldu ve sonunda en uygun 2300 liraya buldum ve orada da çok sıkı bir pazarlık yaptım öğrenciliğimide kullanarak 1650 tl ye aldım :)

Bende yaklaşık 6 ay öncesinde aldım ve bu pc yi almaya karar vermem 3 hafta sürdü. Sonrasında fiyat araştırması yapıp almam yaklaşık 1 ayı buldu ve sonunda en uygun 2300 liraya buldum ve orada da çok sıkı bir pazarlık yaptım öğrenciliğimide kullanarak 1650 tl ye aldım :)
Desenize hocam bize kazık güzel girmiş😅😁

bende de ideapad 320 15IKB var i5 7200U model ilk aldığımda 8 GB Ram vardı. Aldığım ay içerisinde (yani ilk 30 gün içerisinde) harddiskten ses gelmeye başlamıştı. Servise gönderdim ilk gönderişim ve sanırım şansıma ilgili birine denk gelmişim beni arayıp böyle bir sorun yaşattıkları için özür dilediklerini ve isteğim doğrultusunda ya 1 TB harddisk yerine 250 GB ssd takacaklarını ya da 8 GB olan Ram'i upgrade edip 12 GB yapacaklarını söylediler. benim için depolama önemli olduğu için Ram seçeneğini seçtim (bu arada hem sıfır misli bir 1 TB harddisk takılacak hemde +4 GB Ram takılacaktı (ücretsiz)) ve helan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. (Bilgisayarı alalı 1 yılı geçti)
NOT: ideapad serisi lap-toplar 16 GB a kadar Ram desteği var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı