Lenovo Ideapad 320-15IKB sistemde 16 GB RAM, 4 GB Gözüküyor

Mustafa Ka.

Decapat
Lenovo Ideapad 320-15IKB model bilgisayarıma 16 GB RAM ve Samsung 850 Evo 500 GB SSD alıp yükseltme yaptım. Format attım. Fakat sistem 4 GB RAM algılıyor. Çözümü nedir? BIOS güncelleyin demişler. Bu model için güncel BIOS nasıl bulurum?

• Şu an cihazın içinde başka bellek yoksa CPU-Z programından Memory sekmesini paylaşın.
  • 4 GB olarak hangi belleği taktınız. Linkini hatırlıyorsanız gönderin. İki tane farklı bellek takmışsınız ikisi de çalışmamış. Slot arızalı olabilir.
  • AIDA64 programından işaretlediğim yeri kontrol edin. Belleklerin bilgileri çıkarsa en altta parça numarası görünecek şekilde ekran paylaşın. Cihazın içindeki 4 GB belleğin bilgilerini bu şekilde öğrenebiliriz.
aida.PNG

• Şu an cihazın içinde başka bellek yoksa CPU-Z programından Memory sekmesini paylaşın.
  • 4 GB olarak hangi belleği taktınız. Linkini hatırlıyorsanız gönderin. İki tane farklı bellek takmışsınız ikisi de çalışmamış. Slot arızalı olabilir.

Laptop şirkette olduğu için hafta sonu konuyla ilgili yazamadım.

1. isteğinizi paylaştım zaten ayrıca 10 CL olarak gözüken kısım devamlı değişiyor. Yani RAM 10 CL değil.

2. olarak bahsettiğiniz şeyde ise sistem alındığında zaten 8 GB yani o belleği ben takmadım Lenovo'nın kendi içerisinde 4 GB gömülü 4 GB'da Slot 1'e takıp gönderiyorlar fakat o kendi gönderdikleri RAM'de aynı şekilde algılanıyor CPU-Z veya AIDA64'de fakat kullanmıyor.

Geri
Yukarı