Lenovo Ideapad 320-15ISK için RAM önerisi

Bütçe
350-400
Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Başlıkta belirttiğim laptop'uma RAM eklemek istiyorum. Sistemde halihazırda anakarta lehimlenmiş 4 GB DDR4 2133 MHz CL15 RAM var. Araştırdığımda ek olarak ayrı bir boş RAM slotu olduğunu ve sistemin maksimum 12 RAM'e yükseltebileceğimi buldum. Bende ek 8 GB RAM almak istiyorum. Ama bir sorun var. İnternette tamamen aynı CL değerinde bir RAM arıyorum ama yazınca çıkmıyor, ya da ben yanlış biçimde aratıyorum. Bana bu laptop için 8 GB DDR4 2133MHz CL15 RAM önerisi yapabilir misiniz? (link ya da site olarak) yardımı dokunur diye CPU-Z'den birkaç fotoğraf:

11.png

22.png

33.png

Bir de sistem donanımı konularında çok bilgili değilim, genelde hazır alıp içini pek kurcalamadığım için. 2133 MHz 8 GB RAM diye arama yapınca 2 çeşit RAM çıkıyor karşıma. Biri uzun tip, diğeri daha kısa boylu gibi. Bunların farkı nedir, ikisi de laptopuma uyar mı? Ya da hangisi laptop için uygundur?

44.png

55.png

Sorularım biraz çok oldu, kusura bakmayın. Şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sağolun hocam, bu RAM'in CL ve voltaj değeri, yüklü olan RAM'im ile uyumsuzluk sorunu yaşatır mı? CL ve voltaj değerleri farklılığı bilinmeyen sorunlara neden oluyormuş diye duymuştum, yanlışsam düzeltin.

Sağ olun hocam, bu RAM'in CL ve voltaj değeri, yüklü olan RAM'im ile uyumsuzluk sorunu yaşatır mı? CL ve voltaj değerleri farklılığı bilinmeyen sorunlara neden oluyormuş diye duymuştum, yanlışsam düzeltin.

Yok sıkıntı çıkarmaz hocam. Aldığınız RAM hızını 2133MHz'e kilitleyecek zaten. Sizin raminizde aldığınız RAM'in clsine getirecek kendisini.

Yok sıkıntı çıkarmaz hocam. Aldığınız RAM hızını 2133MHz'e kilitleyecek zaten. Sizin raminizde aldığınız RAM'in clsine getirecek kendisini.

Hocam teşekkürler, son olarak birkaç şey daha soracağım. Forumda böyle konuları görünce kafam karıştı:

Ayrıca aşağıdaki konuda da Recep Baltaş mavi ekran hatasına sebep verebilir diyor.

Eğer böyle hatalar oluşabilme ihtimali varsa almaya değmez diyorum. Siz ne dersiniz bu konu hakkında?

Hocam teşekkürler, son olarak birkaç şey daha soracağım. Forumda böyle konuları görünce kafam karıştı:

Ayrıca aşağıdaki konuda da Recep Baltaş mavi ekran hatasına sebep verebilir diyor.

Eğer böyle hatalar oluşabilme ihtimali varsa almaya değmez diyorum. Siz ne dersiniz bu konu hakkında?

Deneyebilirsiniz. Lenovo laptoplar çoğu RAM ile uyumlu daha hiç mavi ekran alan görmedim. Aynı şekilde kendimde Fark'lı RAM'lerle kullandım.

Deneyebilirsiniz. Lenovo laptoplar çoğu RAM ile uyumlu daha hiç mavi ekran alan görmedim. Aynı şekilde kendimde Fark'lı RAM'lerle kullandım.

Hocam sağolun içim rahatladı. Peki bu linkteki RAM'i önerir misiniz, yoksa sizin dediğinizden mi alayım?

Hocam sağolun içim rahatladı. Peki bu linkteki RAM'i önerir misiniz, yoksa sizin dediğinizden mi alayım?
Şimdi bu markaya önyargıyla yaklaşacağım ancak linç yiyebilirim her an. :ROFL:
Crucial tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Şimdi bu markaya önyargıyla yaklaşacağım ancak linç yiyebilirim her an. :ROFL:
Crucial tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

RAM çabuk bozulan bir bileşen olmuyor herhalde, marka farketmez hocam bence. Ama bir tık daha bilindik marka alayım, içim rahat olsun. :D Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı