Çözüldü Lenovo Ideapad 320 Laptop için uygun RAM seçimi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AHMET METE

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Herkese hayırlı günler dilerim. Lenovo Ideapad 320 laptopumda RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Halihazırda üzerinde 4 GB RAM var ve ben 4 GB daha RAM eklemek istiyorum. Fakat uygun RAM'i bulmakta sıkıntı çekiyorum. Technopat YouTube kanalında bu konuyla ilgili bir video var ancak CPU-Z programında benim bütün slotlarım boş görünüyor bu yüzden kaç MHz RAM benim laptopum için uygun onu anlayamadım. Galiba üzerindeki RAM anakarta gömülü olarak çalışıyor. Ek olarak CPU-Z fotograflarını ekleyeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Dosya Ekleri

• cpuz 1.jpg
    cpuz 1.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 126
  • cpuz 2.jpg
    cpuz 2.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 122
Çözüm
Çok teşekkür ederim. Merak ettiğim bir şey var. 2133 MHz olması gerektiğini nasıl anladınız? Öğrenmek adına soruyorum.
DRAM Frequency: 1063 MHz yazıyor ve 1063x2= 2126 MHz, bu değerin en yakın MHz değeri, 2133 MHz.

CAS Latency (CL): 15 yazıyor, bu değerde belleğinizin geçikme değeridir. Uyumluluk açısından bu iki değer önemli.

Aklınızda bulunsun;
1499 MHz=3000 MHz RAM
1333 MHz=2666 MHz RAM
1200 MHz=2400 MHz RAM
1066 veya bir tık altı-üstü farketmez 2133 MHz'dir.

Hep RAM frekansı ile karıştırılır ancak "NB Frequency" yazan yer, sizin anakart köprücüğünüzün hızıdır.
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı