Lenovo Ideapad 320 laptopa SSD önerisi

Bütçe
Maksimum 500 TL

wanetage

Terapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yan işlerim için kullandığım bu laptopa hızlandırmak için SSD takviyesi yapmak istiyorum. Toplamda 1TB HDD'ye sahip. Laptopun sisteminin diğer özelliklerini de atıyorum:

systeminfo.png

240 GB SSD veya 480 GB SSD arasında takıldım. Birkaç sorum var. Sizce 1 TB harddiskin yanında 480 GB SSD almaya değer mi? Yoksa 240 GB SSD yeterli olur mu? Bir de harddisk ile SSD'yi laptopta beraber kullanabilir miyim? Bazıları harddiski çıkarıp sadece SSD takıyorlar, ondan sordum. Son sorum da bu laptopa her SSD uyumlu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1

Laptop modelinin sonu 15IKB ise bu linkteki SSD türlerinden alabilirsin.
15IKB değil maalesef benim laptopum. O model i5-8250U işlemcili. Benimki i3-6006U. Yine de cevap için teşekkürler.

Ürün bu sanırsam. Doğruysa herhangi bir SATA SSD almanız yeterli olur, HDD ile aynı anda kullanamazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürün bu sanırsam. Doğruysa herhangi bir SATA SSD almanız yeterli olur, HDD ile aynı anda kullanamazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam teşekkürler. Evet harddisk ile beraber kullanılmıyormuş normalde ama DVD Bölmesini harddisk için kullanabileceğimiz bir aparatla ssd ile harddiski beraber kullanmak mümkünmüş. Cevap için teşekkürler.

Şimdi hocam mevzu şöyle.
Eğer 2. bir SATA girişi varsa ikisini de aynı anda takabilirsin.
Ama yok tek giriş diyorsan bir şansın daha var.
Cihazda CD okuyucu varsa onu çıkartıp şunu takabilirsin (link temsili, tavsiyem değildir)

Teşekkürler hocam. Herhangi bir SATA SSD işimi görecektir o zaman. Geriye uyumlu bir DVD bölmesi için SATA HDD yuvası bulmak kaldı.

Teşekkürler hocam. Herhangi bir SATA SSD işimi görecektir o zaman. Geriye uyumlu bir DVD bölmesi için SATA HDD yuvası bulmak kaldı.
Evet hocam herhangi biri görür fakat adam gibi bir markadan seçin James Eşek falan almayın :D
Tavsiyen 870 Evo dediğim gibi ama bütçe azsa Patriot Burst'de alınabilir.
Fakat Samsung ile Patriot kapıştırılacak markalar değil.

Geri
Yukarı