Lenovo Ideapad 320 laptopa SSD tavsiyesi

emre683

Decapat
Merhabalar,

Linkte görülen Laptop'a sahibim; Lenovo IdeaPad 320 80XL006PTX Notebook

Bir takviye yapmak adına hazır birkaç yerde indirim görmüşken SSD almak istiyorum. M.2, NVMe ya da SATA mı desteklediğini bilmiyorum aynı zamanda birçok markanın birçok farklı ürünü var ve açıkçası biraz kafam karıştı. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler,

Merhabalar,

Bir takviye yapmak adına hazır birkaç yerde indirim görmüşken SSD almak istiyorum. M.2, NVMe ya da SATA mı desteklediğini bilmiyorum aynı zamanda birçok markanın birçok farklı ürünü var ve açıkçası biraz kafam karıştı. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler,

M.2 desteği yok aynı laptop bende de var.

Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler,
CD kısmını çıkartıp bir aparat takman gerek 2 tane disk ile kullanacaksan. Ben öyle yaptım ben de 310 modeli var. Bir aparat alıyorsun ve cd okuma kısmını iptal edip oraya yerleştiriyorsun. Güvendiğin bir bilgisayarcıya yaptırabilirsin.

Yukarıda, GeraltOfRiviaa'ya teşekkür ederim öncelikle. Onun da söylediği gibi m.2 desteklemiyormuş maalesef. Bu durumda SATA türünde bir SSD almalıyım değil mi ? Amazon indirimlerinde WD Blue, 500GB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS500G2B0B: Amazon.com.tr bunu gördüm. 500GB olan versiyonunu almayı düşünüyorum. Sizce iş görür mü ? Bildiğiniz daha F/P bir ürün var ise ona da bakmak isterim.

Şimdiden çok teşekkür ederim yanıtlayan herkese.

Yukarıda, GeraltOfRiviaa'ya teşekkür ederim öncelikle. Onun da söylediği gibi m.2 desteklemiyormuş maalesef. Bu durumda SATA türünde bir SSD almalıyım değil mi ? Amazon indirimlerinde WD Blue, 500GB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS500G2B0B: Amazon.com.tr bunu gördüm. 500GB olan versiyonunu almayı düşünüyorum. Sizce iş görür mü ? Bildiğiniz daha F/P bir ürün var ise ona da bakmak isterim.

İşte bu M2 cinsi bir SSD.
Bunun SATA olan versiyonu var, onu alabilirsin.
Ama benden daha yetkili abiler varken burada bana laf düşmez :p.

Yukarıda, geraltofriviaa'ya teşekkür ederim öncelikle. Onun da söylediği gibi M.2 desteklemiyormuş maalesef. Bu durumda SATA türünde bir SSD almalıyım değil mi? Amazon indirimlerinde WD Blue, 500GB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS500G2B0B: Amazon.com.tr bunu gördüm. 500GB olan versiyonunu almayı düşünüyorum. Sizce iş görür mü? Bildiğiniz daha F/P bir ürün var ise ona da bakmak isterim.

Seçtiğin SSD gayet güzel yalnız WD'nin 480GB altı SSD'leri almayın kronik sorunlular burada açılmış kronik SSD'ler adlı bir sürü konu onları okuyunz başka bir SSD alacaksanız. (Bende şiödi fark ettim bu M.2 SSD bu yalnız SATA 480GB bulmam ister misiniz ?)
Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler,

1-https://www.n11.com/urun/kingston-480-gb-hyperx-fury-3d-kc-s44480-6f-25-sata-30-ssd-1052764?magaza=adeksstore
2-https://www.n11.com/urun/gigabyte-gp-gstfs31480gntd-25-480-gb-sata-3-ssd-933265?magaza=eternal
3-https://www.n11.com/urun/sandisk-plus-sdssda-480g-g26-25-480-gb-sata-3-ssd-66148?magaza=gloriaguvenlik
3 Tane SATA SSD önerdim bunlar kalite sorunları olmayan SSD'ler birini seçip alabilirisin.

Önerileriniz için çok teşekkürler hepsine göz gezdirdim fakat benim gönderdiğim WD Blue'nun 500 GB versiyona daha iyi iş çıkarıyor gibi. Bu konuda yorumlarınız nedir acaba ?
Aynı PC'yi siz de kullanıyormuşsunuz. Yeni bir bilgisayar almaktansa sistemi güçlendirmeyi tercih etmem gereken bir dönemdeyim, dolayısıyla tüm yorumlarınız/tecrübeleriniz benim için oldukça değerli.

Teşekkürler.
Merhabalar,

Yeni gelen indirimlerle 3 SSD arasında kaldım, yardımınızı rica edeceğim. Kullandığım bilgisayar konu içinde yer alıyor. Sizce hangisi tercih edilmeli;

Linkler dışında daha iyi bir ürün tavsiyeniz var ise önermenizi rica ederim.
Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı