Lenovo Ideapad 5 Pro R7 5800H laptop nasıldır?

idealsistemim

Centipat
Daha fazla  
Bu cihazla ilgili görüşünüzü alabilir miyim?

Legion 5 hiçbir yerde yok. İş için PC alacağım, ekran kartının vs önemi yok. 3050 olmuş 3060 olmuş.

Performansı ve ısınma sorunu olmasın yeterli.

Baya ince duruyor yük altında ısınacak gibi sanki. 12.000 TL bu şartlarda pahalı gelmedi, 3 hafta önce 7300'e aldığım sistem 9300 şu an. Ekranı baya güzel 2.5K ve %100sRGB. Yük altında 5800H modeli 90 dereceye çıkıyor ama yüzeydeki sıcaklık 40-45 derece. İş için alacaksanız ısı probleminiz olmaz. 3050 ile ilgili test bulamadım.

Son düzenleme:
cevaplar için teşekkür aslında bana 2k / 2,5K lazım değil.. hatta negatif etkisi bile var.

ama H serisi işlemcili iyi bir laptop arıyorum. bu cihaz ince olduğu için ısınma korkum var. Legion piyasada olsa değerlendireceğim ama gelecek gibi de durmuyor..

cevaplar için teşekkür aslında bana 2k / 2,5K lazım değil.. hatta negatif etkisi bile var.

ama H serisi işlemcili iyi bir laptop arıyorum. bu cihaz ince olduğu için ısınma korkum var. Legion piyasada olsa değerlendireceğim ama gelecek gibi de durmuyor..
Legion 5 gelirse de ucuza gelir mi bilmiyorum. Bu iş için gayet yeterli olur ekran kartı da artısı. Oyuncu bilgisayarı daha performanslı olur ama daha çok ses çıkarır ve daha ağırdır. Ekranı 1080p yaparsınız diyeceğim bozulma oluşabilir bir nebze. Dediğim gibi işlemcisi kullanıma bağlı maksimum 90 dereceye çıkıyor. Ekran kartı 75-80 dereceye çıkar diye tahmin ediyorum elimde veri yok.

bir de böyle bir cihaz var

normal günlük kullanım, internet, office.. yüksek performans gerektiren.. CPU, çekirdek gücü vb.. finansal veri programları..
Ideapad 5 Pro yeterli olur. Özellikle Excel üzerinde çalışırken 16:10 ekrana sahip olmak çokta verimli olur.

ben genel olarak bilgisayar vs hakimim.. hangi işlemci ne çalışır ne çalışmaz.. monitör de kullanıyorum. model / ısınma vs kestiremiyorum.

ayrıca 12 küsür de az bir fiyat değil legion 5 5800h 15 k küsüre sattılar bir süre önce en azından kasa biraz daha kalındı ısınma belki daha az olurdu
İşlemcisi yük altında 101 derece oluyor. Oyunda 83 derece olduğu belirtilmiş.
çok yüksek değil mi değerler_

Yeni konular

Geri
Yukarı