Lenovo Ideapad 5 vs Huawei Matebook D15

Nartive

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Aşağıda linkini bıraktığım laptoplar içerisinden hangisi alınmalı fikirlerinizi merak ediyorum. Kullanım amacı Office programları ve The Sims 4 oyunu. The Sims 4 oynarken sıkıntı yaratır mı? Bu bütçelerde başka tercih edilecek bir laptop var mı? Ya da bu ikisi arasından hangisi tercih edilmeli?

Lenovo IdeaPad 5 AMD R3 5300U 8GB 512GB SSD

Hocam bundan iyisi yok bütcenize göre. Siz de zaten bunu sormussunuz, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Huawei'i tercih etmeyin, üstteki cok cok daha iyi.
BU ÜRÜNÜN ORİJİNAL KONFİGÜRASYONUNDA 8GB RAM 512GB SSD BULUNMAKTA OLUP TARAFIMIZCA 8GB RAM 256GB SSD'YE ÇEVRİLMİŞTİR.

Hocam üründe böyle bir ibare var. Yani kasası daha önce açılmış değil mi? Bu konuda garanti de sıkıntı çıkabilme olasılığı var mı? Açıkçası ürünün orijinalini satıcı mı değiştirmiş tam anlayamadım.

Hocam 256 GB SSD versiyonları daha ucuz satıldığı icin uygun bütceler icin secenek olusturmuslar anladığım kadarıyla, 512 GB orijinal versiyonunu bu linkte bulabilirsiniz.

Daha önce kasası acılmıs oluyor evet, ama kasası acıldıysa büyük ihtimalle etiket vs. yoktur cünkü onu sökmeleri gerekirdi. Dolayısıyla garanti problemi olacağını düsünmüyorum.

Diğer satıcılarda da aynı ürün var, hangi mağazadan almak isterseniz.

Hocam 256 GB SSD versiyonları daha ucuz satıldığı icin uygun bütceler icin secenek olusturmuslar anladığım kadarıyla, 512 GB orijinal versiyonunu bu linkte bulabilirsiniz.

Daha önce kasası acılmıs oluyor evet, ama kasası acıldıysa büyük ihtimalle etiket vs. yoktur cünkü onu sökmeleri gerekirdi. Dolayısıyla garanti problemi olacağını düsünmüyorum.

Diğer satıcılarda da aynı ürün var, hangi mağazadan almak isterseniz.
Hocam link için teşekkürler ben 512 GB'lık versiyonu görmemiştim sizin attığınız linkten satın aldım. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Lenovo IdeaPad 5 AMD R3 5300U 8GB 512GB SSD

Hocam bundan iyisi yok bütcenize göre. Siz de zaten bunu sormussunuz, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Huawei'i tercih etmeyin, üstteki cok cok daha iyi.
Hocam bu ürünü tavsiye ediyorsunuz bu fiyat aralığında evet ama Ürünün panel tipi tn panel yani Huawei ekran konusunda çok daha başarılı siz buna rağmen yine de bu ürünü mü tavsiye edersiniz yani ben Huawei in tasarımını ve ekran kalitesini çok daha fazla beğendim ama eminim ki sizin tavsiye ettiğiniz model daha performanslı arada kaldım kısacası :)

İşlemci mi daha önemli ekranın TN panel olması mı hocam? Ben IPS kullanıcısıyım su an ve TN panel monitör de kullanıyorum, inanın aradaki farkın bu kadar büyütülecek bir sey olduğunu düsünmüyorum. İslemcileri konusalım, arada dağlar fark var. Performanssız pc'm olacağına TN panel ekranım olsun daha iyi.

İşlemci mi daha önemli ekranın TN panel olması mı hocam? Ben IPS kullanıcısıyım su an ve TN panel monitör de kullanıyorum, inanın aradaki farkın bu kadar büyütülecek bir sey olduğunu düsünmüyorum. İslemcileri konusalım, arada dağlar fark var. Performanssız pc'm olacağına TN panel ekranım olsun daha iyi.
Gönlüm her zaman performans dan yana zaten ondan şüphen olmasın ama işte ekran da cazip biraz biliyormusun neden bilmiyorum ama 1080p ıps ekranlarda daha iyi oluyor bir şeyler izlemek ondan bu kadar odaklandım sanırım panel tipine

Geri
Yukarı