Lenovo IdeaPad 500 80NT00M2TX durduk yerde kasmaya başlıyor

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Laptop mükemmel çalışırken bir anda kasmaya başlıyor. Klavye çalışmamaya başlıyor, bunu hiç anlamadım. FPS yerlere iniyor. Tarayıcı bile kasmaya başlıyor.

- MBAM , Kaspersky taraması sonucu virüs yok.
- Format atmak işe yaramadı.
- İşletim sistemi olarak Win 8.1 - Win 10 iki sistemde de aynı sorunlar vardı.
- Sürücüler güncel, doğru sürücüler kurulu. Tek tek elimle yükledim.
- Isınma sorunu yok, kasmalar başladığında ve devamında maksimum sıcaklık 55 derece.
- HDD yok, SSD taktım. SSD sağlığı yerinde, S.M.A.R.T değerleri düzgün ve bad sector yok.

Aklıma başka bir neden gelmiyor, belirli bir işlemi yaptığımda olsa; o işlemdendir diyeceğim ama rastgele zamanlarda oluyor. Fikri olan var mı? @Recep Baltaş

Laptop:

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar.

Laptop mükemmel çalışırken bir anda kasmaya başlıyor. Klavye çalışmamaya başlıyor, bunu hiç anlamadım. FPS yerlere iniyor. Tarayıcı bile kasmaya başlıyor.

- MBAM , Kaspersky taraması sonucu virüs yok.
- Format atmak işe yaramadı.
- İşletim sistemi olarak Win 8.1 - Win 10 iki sistemde de aynı sorunlar vardı.
- Sürücüler güncel, doğru sürücüler kurulu. Tek tek elimle yükledim.
- Isınma sorunu yok, kasmalar başladığında ve devamında maksimum sıcaklık 55 derece.
- HDD yok, SSD taktım. SSD sağlığı yerinde, S.M.A.R.T değerleri düzgün ve bad sector yok.

Aklıma başka bir neden gelmiyor, belirli bir işlemi yaptığımda olsa; o işlemdendir diyeceğim ama rastgele zamanlarda oluyor. Fikri olan var mı? @Recep Baltaş

Laptop:
Böyle yaklaşık 2-3 saniye süren ve haftada 1 olan bir durumsa bu durum bende de var. Ne yazık ki çözümünü ben de bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı