Lenovo Ideapad 510-15ikb Performans için BIOS ayarı yapılır mı?

lepzin

Kilopat
Daha fazla  
Laptopum Lenovo Ideapad 510-15ikb.
İnternetten denk geldiğim bir videoyla fark ettim ki ekran kartı BIOS'u gibi bir çeşit ayar yapılıyor. Benim bu bilgisayarda bildiğim mavi ekran gibi bir BIOS. Performans için kayda değer hiç bir şey yok. Ben mi yanlış yapıyorum? Farklı bir tuşu felan mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi modelini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama SSD alırsanız dosya geçişleri okuma yazma yükleme işlemlerinde bilgisayar 10 kat hızlanır.

BIOS ile performansın alakası yok.
Bende Lenovo kullanıyorum. Varsayılan ayarları aşağıda atacağım. Bu ayarlarda gereksiz bir şey varsa ve güvenliğimiz için hangisi açık veya kapalı olmalıdır? Bir de BIOS eski süreme düşürünce ya da yükseltince kendisi aşağıdaki ayarları yapıyor, yine kendimiz sıfırlamak gerekli mi? BIOS sürümünü yükseltince eski BIOS sürümünden eser kalıyor mu ya da düşürünce? Son sorumun sebebi önemli. Bazısı düşürüp tekrar güncelleyince sorunların düzeldiğini söylüyor o yüzden sorma gereğini düşündüm. Bu sorularım yukarıda ki arkadaşa da yardımcı olur.

BIOS varsayılan ayarları. BIOS yükseltip ve düşürünce kendi ayarları

20190313_185750_HDR.jpg20190313_185744_HDR.jpg20190313_185757_HDR.jpg

Benim ayarladığım BIOS ayarları.

20190426_134734.jpg20190426_134737.jpg20190426_134730.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman güncel BIOS kullan. BIOS güncelledikten sonra BIOS'a gir ve optimize defaults yapıp kaydet ve çıkış yap.
Hiç bulaşmayayım mı ayarlara. Murat hocam demişti bunları kapat diye. Sizede sorayım dedim. Alttaki ayarlar Murat hocamın söylediği BIOS ayarları benim ayarladıklarım dediğim kısmındaki resimler.

Bende Lenovo kullanıyorum. Varsayılan ayarları aşağıda atacağım. Bu ayarlarda gereksiz bir şey varsa ve güvenliğimiz için hangisi açık veya kapalı olmalıdır? Bir de BIOS eski süreme düşürünce ya da yükseltince kendisi aşağıdaki ayarları yapıyor, yine kendimiz sıfırlamak gerekli mi? BIOS sürümünü yükseltince eski BIOS sürümünden eser kalıyor mu ya da düşürünce? Son sorumun sebebi önemli. Bazısı düşürüp tekrar güncelleyince sorunların düzeldiğini söylüyor o yüzden sorma gereğini düşündüm. Bu sorularım yukarıda ki arkadaşa da yardımcı olur.

BIOS varsayılan ayarları. BIOS yükseltip ve düşürünce kendi ayarları

Eki Görüntüle 395138Eki Görüntüle 395139Eki Görüntüle 395140

Benim ayarladığım BIOS ayarları.

Eki Görüntüle 395146Eki Görüntüle 395147Eki Görüntüle 395148
Svm enable yap. Performansda artış olucaktır. Sanallaştırma teknolojisidir.

Geri
Yukarı